Яка буде погода до кінця весни: чого чекати у травні

12 квітня 2024, 08:00
Читать новость на русском

Джерело:

УНІАН

Цього року квітень дивує аномальним теплом. Подекуди температура навіть сягнула 30 градусів. Якою ж буде погода до кінця місяця та весни загалом, розповіли в Українському гідрометеорологічному інституті.

Так, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Віра Балабух розповіла, якої погоди чекати до кінця весни, чи буде аномальна спека у травні.

Читайте також Коли Україну знову накриють дощі: синоптики назвали дату

Прогноз до кінця весни

Віра Балабух зауважила, що квітень в Україні буде дуже теплим. Зокрема, середня за місяць температура може бути на 2 – 4 градуси вище норми, або навіть більше.

Цікаво, що найбільш аномальна погода, за словами експерти, очікується впродовж цього тижня.

В останній місяць весни також переважатимуть вищі, ніж зазвичай, температури. Однак, можуть бути не настільки аномально високими, як у квітні.

Дивіться також Поразка прозахідних сил: чи стане Словаччина ще однією Угорщиною та як це вплине на Україну

 

Яка буде погода влітку 2024 

  • Віра Балабух також поділилася першими прогнозами на літо в Україні. Зазначила, що воно, можливо, не буде рекордно спекотним.
  • З одного боку очікується нейтральна фаза між "Ель-Ніньйо" та "Ла-Нінья". З іншого – на планету буде впливати дуже активна сонячна радіація.
  • "І розрахунки, і експертні оцінки говорять про те, що у нас літо може бути спекотним. Але, якщо до цього йшлося про те, що воно може бути найспекотнішим, то зараз більш обережно йдеться про це. Можливо, що це літо і не виявиться найбільш спекотним. Хоча буде досить таки теплим", – підкреслила метеорологиня.
  • Розповіла, що така ситуація пов'язана з декількома чинниками. На процеси такого великого масштабу, які впливають на циркуляцію атмосфери упродовж тривалого періоду, впливає стан океанів.
  • "І одне з таких явищ, яке спостерігається в океані, – це південне коливання. Тобто в екваторіальних широтах Тихого океану у нас спостерігається "Ель-Ніньйо" і "Ла-Нінья" – підвищення або охолодження екваторіальних вод, які суттєво впливають потім на циркуляцію", – пояснила експертка.