Готуємося, бо розуміємо, що на "прицілі" у кремля, – євродепутат про ситуацію у Литві
росія неодноразово погрожувала Литві через заборону транзиту товарів через Калінінград. Цей тиск та шантаж, схоже, подіяв. Однак країна досі перебуває на "прицілі" в країни-агресорки.
Про це сказав Пятрас Ауштрявічус – депутат Європарламенту від Литви. Таку думку він висловив в ефірі 24 каналу.
Увага путін має дедлайн щодо війни проти України, – Ступак
За його словами, країна повністю розуміє усі небезпеки з боку росії, які випливають з теперішньої ситуації. Тож Литва вчора, 15 липня, підписала міжпартійну угоду щодо політики оборони та безпеки Литви на довготермінову перспективу.
Ми розуміємо усю відповідальність. Однак я не думаю, що росія піде на такий крок і різко спробує спровокувати країну-члена НАТО,
– вважає євродепутат.
Однак маючи хоча б трохи західного озброєння, можна витримати натиск так званої другої армії світу. І українські Збройні Сили це постійно доводять.
Разом з тим, ніхто не знає, чого чекати від ворога, тому підготовка триває.
"Ми готуємося. Настрої у суспільстві позитивні. Ми не думаємо, що дійде до провокацій, хоча розуміємо, що в інфопросторі ми вже на "прицілі" у кремля", – додав Ауштрявічус.
Підтримка Литви у межах НАТО
Як додав європарламентар, країна-агресорка розумітиме, що це для неї означатиме, оскільки 5-й пункт договору НАТО ніхто не скасовував. У ньому мовиться про те, що напад на одну країну-члена Альянсу вважатиметься нападом на всіх.
Євродепутат Пятрас Ауштрявічус про непослідовність ЄС щодо санкцій: дивіться відео
Загроза Литві з боку росії
Литовський журналіст та телеведучий Андрюс Тапінас 24 каналу розповів, що литовці шукають нових можливостей, аби надати нову військову допомогу Україні.
Річ у тім, що вони чудово розуміють, що росія може піти далі.
"Ми завжди маємо бути пильними. Це не тільки ваша війна. Це і наша війна. Так, ми не можемо боротися на полі бою разом із вашими бійцями. Але ми повинні допомагати, чим можемо", – наголошував він.