Показове кіно: для чого Білорусь долучилась до ядерних навчань Росії
Росія та Білорусь 11 червня розпочали відпрацювання спільної підготовки підрозділів до бойового застосування тактичної ядерної зброї. Це другий етап навчань. Він спрямований на підтримку готовності особового складу та техніки.
Такі спільні навчання на думку колишнього співробітника СБУ Івана Ступака – показове кіно для західних країн, яке вирішили продемонструвати Росія та Білорусь. Він озвучив 24 Каналу, що ніхто достеменно не знає, чи є по факту ці боєголовки на території Білорусі.
Дивіться також Путін зробив абсурдну заяву про ядерну зброю та сказав, за якої умови "може застосувати" її
Колишній співробітник СБУ акцентував увагу на тому, що, хоча й Путін заявляв, що не розглядає можливість використання поки що ядерної зброї, однак всі його "придворні клоуни", починаючи від Соловйова і закінчуючи депутатами Держдуми, готові скористатися цією зброєю.
"Я вбачаю в цьому гру, коли шеф каже "ні", але підлеглим дозволено робити гучні заяви та тримати в стані невизначеності цивілізований світ. Росія могла провести ці навчання самостійно, але це робиться показово разом з Білоруссю, яка взагалі не має ключів від того сараю, де зберігаються ядерні боєголовки Росії", – озвучив Ступак.
Путін не аскет, йому є, що втрачати
На думку Ступака, якби російський диктатор жив аскетично, як, наприклад, Сталін, в якого нічого не було, окрім взуття та трубки, і йому не було б, що втрачати, тоді він би використав ядерну зброю.
Але ми бачимо, як Путін цінує розкішне життя, коштовні годинники, лімузини, маєтки, ін’єкції ботоксу, щоб видаватися молодим, тому я не впевнений, що він готовий згоріти в ядерному пеклі,
– підсумував Ступак.
Більше про ядерну зброю Росії
- Росія не полишає бажання залякати світ своєю ядерною зброєю, регулярно погрожуючи її застосуванням. Країни Заходу вже звикли до такої поведінки країни-агресорки. Експерти вбачають в таких діях шантаж з боку Путіна.
- Очільник МЗС Польщі зробив публічну заяву, що Росія може зберігати орієнтовно 100 боєголовок тактичної ядерної зброї на території Калінінградської області. Це на думку Радослава Сікорського небезпечно для країн ЄС, зокрема, Польщі, адже Калінінградська область знаходиться за 250 кілометрів на північ від Польщі.
- Одночасно з проведенням ядерних навчань, Путін має на меті створити собі образ миротворця. Його риторика в питанні застосування ядерної зброї змінюється. Ймовірно, що на це впливає позиція партнера – Китаю, який проти використання "ядерки".