Поки нема доказів, аби застосовувати 4 статтю Статуту НАТО, – канцелярія польського прем'єра
Джерело:
EuronewsУ Польщі заявили, що наразі немає доказів, аби застосувати 4 статтю Статуту НАТО. Мовиться, що ракети могли впасти випадково.
Відповідну заяву зробив Матеуш Моравецький – прем'єр-міністр Польщі. Він заявив, що докази, які наразі зібрали, розслідуючи трагедію, не є підставою, аби застосувати 4 статтю Статуту.
Зауважте Скільки часу потрібно Росії, щоб підготувати нову масовану ракетну атаку
Однак Польща стежить за ситуацією й пам'ятає про цей інструмент.
НАТО провело консультацію
НАТО обговорило падіння ракет у Пшеводові під час засідання 16 листопада. Представник від Польщі розповів деталі про розслідування.
Єнс Столтенберг – генсек НАТО – заявив, що вибух у Польщі стався, коли Росія завдала масованої ракетної атаки по території України.
Розслідування триває. Водночас наразі немає підстав думати, що вибух у Пшеводові – навмисна атака польської сторони з боку Росії. Окрім того, в Альянсу немає підстав думати, що країна-окупантка готує наступ на одну з країн НАТО.
Однак Столтенберг наголосив, що відповідальність за трагедію у Пшеводові – цілковито на Росії. Країну-окупантку закликали негайно припинити свою безглузду війну.
Окрім того, генсек НАТО висловив співчуття Польщі.
Реакція України
- У Повітряних силах України заявили, що падіння ракети на території Польщі – дуже резонансна ситуація. ЗСУ усіляко сприятимуть розслідуванню.
- Олексій Данілов зауважив, що Україна виступає за спільне вивчення інциденту з падінням ракети в Польщі. Українська сторона готова передати усі докази російського сліду у трагедії у Пшеводові.
- Володимир Зеленський ще увечері 15 листопада провів термінову розмову з польським лідером Анджеєм Дудою. Президенти обговорили усю наявну інформацію. Окрім того, Зеленський висловив співчуття польському народу.
Зауважте – як Євросоюз реагує на падіння ракети у Польщі: дивіться відео