Політолог озвучив сценарії намірів Путіна щодо обміну заручниками
За розмовою Путіна з ватажками так званих "Д/ЛНР" і обіцянками сприяти відновленню процесу обміну заручниками може розігруватися три сценарії. Якщо вдасться провести обмін полоненими, то ми ще раз переконаємося, що руку на тумблері тримає Росія.
Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
За його словами, перший сценарій полягає в готовності Путіна до реального обміну, щоб продемонструвати прогрес у переговорах по Донбасу.
Схоже, що переговори з миротворчої місії ООН на Донбасі заходять у глухий кут. Навряд чи вдасться знайти компроміс – занадто відрізняються позиції України і Росії. Але переговори по врегулюванню ситуації не можна припиняти. Путіну необхідне продовження дипломатичної гри із Заходом. Потрібні жести і позитивні сигнали європейським учасникам переговорів,
– вважає Фесенко.
Другий сценарій – банальна підстава, коли на словах буде одне, а на ділі Україну стануть звинувачувати в тому, що ми не хочемо обміну заручниками. Хоча, наголошує політолог, спеціально таємно будуть висунуті неприйнятні для нас умови.
Є побоювання, що за всіма цими "гуманітарними" жестами Путіна може ховатися підлість. Зокрема, якісь непублічні, але неприйнятні для України умови. Одну з них вже озвучила представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко: в пакеті на обмін повинні бути екс-беркутівці, які розстрілювали Майдан,
– говорить експерт.
І потім, зауважує Володимир Фесенко, Україну звинуватять у тому, що Путін хотів обміняти заручників, і навіть так звані лідери "Д/ЛНР" на це погодилися під "позитивним" впливом президента РФ, а ось нехороший Київ знову відмовив. Такий сценарій Росія вже не раз використовувала.
Третій сценарій розрахований на західних політиків, які хочуть добитися зниження режиму санкції, і їм потрібні аргументи.
Можливо, розрахунок робиться на те, щоб знову порушити серед західного політичного істеблішменту дискусію: а давайте скасуємо санкції, ось Путін хоче миру. Західним політикам кидають кістку з розрахунку на те, що вони почнуть ласкаво дивитися на адресу цієї руки,
– розповідає фахівець.
Водночас, підкреслює Фесенко, на Заході є досить досвідчені – такі, як Ангела Меркель. І канцлер Німеччини, який є головним переговірником у нормандському форматі, буде реагувати не на слова, а справи. Пом'якшувати санкції у відповідь на слова ніхто не буде.
Нагадаємо, Путін провів перемовини телефоном з ватажками терористичних "ДНР" і "ЛНР" Плотницьким і Захарченком. Сторони обговорили ініціативу Віктора Медведчука щодо обміну полоненими з офіційним Києвом. Медведчук повідомив, що Україна готова звільнити 306 осіб і розраховує на звільнення 74 осіб. Представник України в мінських переговорах Ірина Геращенко повідомила, що кількість українців, які перебувають у полоні у бойовиків на окупованому Донбасі, зросла до 157 осіб.