Політолог розповів, які загрози закладені Порошенком у законопроекті про реінтеграцію Донбасу
Одне з положень законопроекту про реінтеграцію тимчасово окупованих територій Донбасу, запропонованих Порошенком, передбачає посилання безпосередньо на Мінські протоколи. По суті, документи дипломатії другого плану де-факто отримують статус де-юре, адже Україна таким чином їх введе в своє законодавче поле.
Про це сайту "24" розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Україна вводить у своє законодавче поле Мінські угоди, які підписані сепаратистами і бандитами – Захарченком і Плотницьким. Збувається найкраща мрія Путіна про те, що це внутрішній громадянський конфлікт в Україні. А Росія може виступати в якості миротворця і претендувати на участь у майбутній операції місії ООН. Цього не можна допустити,
– наголошує Кулик.
Читайте також: Закон про "особливий статус" Донбасу: які країни висловились на його підтримку
Віталій Кулик підкреслює: скільки б влада в особі президента не говорила, що перша частина законопроекту свідчить про те, що Росія є окупантом, а території визнають окупованими, це жодним чином не заперечує введення в законодавче поле другої сторони переговорів у вигляді маріонеткових ватажків окупаційних режимів у Донецьку і Луганську.
На його думку, можна прописати зобов'язання, які Україна має в рамках досягнутих Мінських домовленостей. Зокрема, в питаннях безпекової, соціально-економічної і політичної частини, але без прямих відсилок до самих документів, підписаних проросійськими бойовиками. Тому що, наголошує експерт, це несе ризики тлумачення цього закону, якщо він вступить у силу, як такого, що визнає стороною переговорів бойовиків на Донбасі.
Продовження терміну дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, що також пропонує Порошенко, за словами політолога, є дипломатичним реверансом у бік ЄС і наших західних партнерів.
США і ЄС намагаються пришвидшити імплементацію і безпекової, і політичної частин Мінських угод. Внаслідок цього наступним кроком можуть стати вибори в ОРДЛО. І Україні доведеться з цим жити, оскільки Захід у такій архітектурі може визнати обрані адміністрації, з якими наша держава повинна мати якісь стосунки. Потрібно розробити закон у новій редакції,
– підкреслив Кулик.
Нагадаємо, 4 жовтня президент Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту два законопроекти "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" і "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Було зареєстровано два альтернативних – від групи депутатів "Самопомочі" і представників партії ВО "Свобода".
Читайте також: План реінтеграції Донбасу від Порошенка: в Україні більше не АТО