Поліція почала стріляти по мітингувальниках у Гонконгу: фото та відео 18+
Понад 1 мільйон людей вийшли на вулиці Гонконгу протестувати проти введення поправки до законопроекту про екстрадицію підозрюваних осіб, які переховуються від правосуддя. 12 червня поліція Гонконгу почала силовий розгін демонстрантів. Вранці 13 червня протести знову поновилися.
У середу, 12 червня, десятки тисяч людей, в основному молодь і студенти, вийшли блокувати вулиці біля урядових будівель, пише ВВС. Поліція застосувала щодо них перцевий газ, кийки та гумові кулі.
Читайте також: У Гонконзі тривають масові протести проти законопроекту про екстрадицію: фото
У поліції Гонконгу заявили, що дії протестувальників вийшли за рамки звичайного мирного зібрання.
Ми закликаємо їх розійтися, інакше нам доведеться застосувати силу,
– йдеться у заяві поліції.
За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини госпіталізували. Влада Гонконгу закрила урядові офіси у центрі міста до кінця тижня. У середу, 12 червня, мало відбутися повторне голосування щодо змін до законодавства про екстрадицію, але через мітинги його відклали на невизначений час.
Очевидці постять відео у соціальних мережах із місця подій, на яких видно, що багато людей отримали поранення.
Акція у Гонконгу – наймасштабніша з 1997 року, коли Британія повернула місто під суверенітет Китаю.
Зранку 13 червня протести знову поновилися: дехто з протестувальників лишався біля урядових будівель на ніч, а вже до обіду до них приєдналося ще кілька тисяч людей. Цього разу до демонстрацій у Гонконзі долучилися навіть школярі. Протестувальники не виключають, що знову можуть статися сутички з поліцією.
Що відомо про акцію протесту у Гонконгу?
Влада Китаю наполягає на якнайшвидшому прийнятті закону про екстрадицію. Якщо поправка буде прийнята, жителів міста зможуть екстрадувати навіть в ті країни, з якими у Гонконгу немає про це договору, в тому числі в Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.
На думку учасників мітингу, ця поправка може покласти край автономності Гонконгу. По суті вона стосуватиметься будь-якого жителя міста, діяльність якого суперечить позиції Пекіна.
У протестах беруть участь представники найрізноманітніших верств населення Гонконгу – студенти, адвокати, бізнесмени. На різних платформах написані сотні петицій.
Організатори протестів кажуть, що у минулу неділю на вулиці вийшли понад мільйон людей. За даними поліції, їх було 240 тисяч.