У середу, 12 червня, десятки тисяч людей, в основному молодь і студенти, вийшли блокувати вулиці біля урядових будівель, пише ВВС. Поліція застосувала щодо них перцевий газ, кийки та гумові кулі.

Читайте також: У Гонконзі тривають масові протести проти законопроекту про екстрадицію: фото

У поліції Гонконгу заявили, що дії протестувальників вийшли за рамки звичайного мирного зібрання.

Ми закликаємо їх розійтися, інакше нам доведеться застосувати силу,
– йдеться у заяві поліції.

За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини госпіталізували. Влада Гонконгу закрила урядові офіси у центрі міста до кінця тижня. У середу, 12 червня, мало відбутися повторне голосування щодо змін до законодавства про екстрадицію, але через мітинги його відклали на невизначений час.

Очевидці постять відео у соціальних мережах із місця подій, на яких видно, що багато людей отримали поранення.

Акція у Гонконгу – наймасштабніша з 1997 року, коли Британія повернула місто під суверенітет Китаю.

Зранку 13 червня протести знову поновилися: дехто з протестувальників лишався біля урядових будівель на ніч, а вже до обіду до них приєдналося ще кілька тисяч людей. Цього разу до демонстрацій у Гонконзі долучилися навіть школярі. Протестувальники не виключають, що знову можуть статися сутички з поліцією.

Що відомо про акцію протесту у Гонконгу?

Влада Китаю наполягає на якнайшвидшому прийнятті закону про екстрадицію. Якщо поправка буде прийнята, жителів міста зможуть екстрадувати навіть в ті країни, з якими у Гонконгу немає про це договору, в тому числі в Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.

На думку учасників мітингу, ця поправка може покласти край автономності Гонконгу. По суті вона стосуватиметься будь-якого жителя міста, діяльність якого суперечить позиції Пекіна.

У протестах беруть участь представники найрізноманітніших верств населення Гонконгу – студенти, адвокати, бізнесмени. На різних платформах написані сотні петицій.

Організатори протестів кажуть, що у минулу неділю на вулиці вийшли понад мільйон людей. За даними поліції, їх було 240 тисяч.