Половина окупованого Севастополя раптово залишилася без світла: в росіян вже є "пояснення"
Увечері 3 березня "щось трапилося" у тимчасово окупованому Севастополі. Майже половина міста раптово залишилася без електроенергії.
Ситуацію вже прокоментував колаборант, так званий "виконуючий обов'язки губернатора" Євгєній Горлов, передає 24 Канал. Окупанти вже вигадали пояснення раптовому знеструмленню майже половини міста.
Цікаво Не буде ніяких лайт-варіантів, – Данілов про деокупацію Донбасу і Криму
Кажуть про "перепади"
Горлов заявив, що причиною раптового знеструмлення половини Севастополя нібито став раптовий перепад напруги на енергомережах. Ремонтні бригади відправили на пошуки поломок.
Окупанти кажуть, що працюють над відновленням електропостачання і кажуть що "все добре".
Росія намагалася знеструмити Україну
Після низки поразок на фронті з метою тиску на мирне населення, окупанти почали завдавати масованих ракетних ударів по енергооб'єктах України, аби занурити нашу державу в темряву. Більшість великих енергооб'єктів нашої країни зазнали пошкоджень.
З 10 жовтня 2022 року росіяни завдали 11 масованих ракетних ударів та 14 масованих атак дронами-камікадзе іранського виробництва. Усе це призвело до введення графіків планових відключень по всій країні, але окупанти вперто розраховували на блекаут.
Однак у них нічого не вийшло. Зусиллями комунальників та міжнародної підтримки, енергосистему вдалося налагодити і вже понад 3 тижні вона працює у звичайному режимі. Планових відключень зараз в Україні немає.
Планові відключення можуть повернутися: за якої умови
Українці пережили зиму, під час якої росіяни планували занурити нашу країну в блекаут. Попри те, що ситуація в енергосистемі покращилася, планові відключення світла можуть повернутися. Як заявив голова наглядової ради "Київенерго" Іван Плачков, наразі енергосистема збалансована через те, що потеплішало, а енергетики здатні виробляти стільки світла, скільки потрібно споживачам.
Водночас він застеріг, що дефіцит потужностей може знову виникнути влітку. До прикладу, коли влітку потеплішає, будуть вмикатися додаткові прилади – кондиціонери, холодильники – це теж може спричинити дефіцит.
За його словами, енергетики "вже думають про можливість експорту електроенергії, щоб заробити грошей на відновлення енергосистеми. Але це досить короткий період". Крім того, Плачков наголосив, що не варто забувати про економію електроенергії, як і про 100% оплату послуг.