Експорт українського зерна: Польща та Угорщина бойкотували координаційне засідання
У Брюсселі 28 вересня відбулося засідання координаційної платформи з питань імпорту української сільськогосподарської продукції. Польща та Угорщина не долучилися до цієї зустрічі.
Про це заявив речник Єврокомісії з аграрних питань Олоф Ґілл, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі. За словами спікера Комісії, участь в засіданні платформи не є обов'язковою.
Дивіться також Не найближчим часом: у Польщі назвали умову для скасування ембарго на імпорт українського зерна
Представники Польщі та Угорщини не прийшли на засідання
Водночас він додав, що Єврокомісія продовжує співпрацювати з усіма зацікавленими державами-членами ЄС під час платформи та поза її межами.
До участі у вчорашньому засіданні платформи були запрошені всі сторони. Вчора не було представників від Польщі та Угорщини,
– сказав Олоф Ґілл.
У Єврокомісії наголосили, що наступне засідання платформи відбудеться незабаром. Втім, дату не назвали.
У Брюсселі розповіли, що Єврокомісія вітає ефективну роботу, яку провела Україна після ухвалення указу про систему ліцензування з перевірки та дозволу експорту деяких сільськогосподарських продуктів.
Під час вчорашньої зустрічі сторони обмінялися думками щодо запропонованого плану дій.
На вчорашньому засіданні було завершено обмін коментарями щодо плану дій, що, на мою думку, є дуже позитивним і конструктивним кроком вперед. Тепер усі сторони продовжать конструктивну взаємодію з метою якнайшвидшого впровадження плану,
– сказав речник ЄК.
Олоф Ґілл зазначив, що виконавчий віцепрезидент Домбровскіс відвідає прикордонний регіон Словаччини 5 – 7 жовтня, щоб оцінити прогрес, досягнутий у роботі "Шляхів солідарності".
Що відомо про скандал з українським зерном
- Україна запропонувала Єврокомісії та Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії і Румунії план експортного контролю для чотирьох груп культур: пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку – для захисту їхніх внутрішніх ринків.
- Попри це Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на український імпорт.
- Це спонукало Україну почати оскарження їхніх дій у Світовій організації торгівлі.
- У Польщі заявили, що не мають наміру скасовувати ембарго на українські агротовари. Польща не скасує ембарго, навіть якщо Україна відкличе свою скаргу зі Світової організації торгівлі (СОТ).