Власне, у понеділок, 18 вересня, пані міністр економіки України Юлія Свириденко виступила з відповідною заявою. За її словами, окремі держави Євросоюзу не мають права вводити обмеження на українські товари.

Дивіться також "Це була джентльменська угода": Румунія може заборонити імпорт зерна з України на 30 днів

Україна подає позови до СОТ

Як зазначила посадовиця, внаслідок односторонньої заборони на імпорт української агропродукції з боку Варшави, Будапешта та Братислави українські експортери зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

Ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго з'ясовувати відносини в судах. Нам потрібна солідарність і захист інтересів фермерів. Певні кроки та тиск допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами.

Більше про це

  • Ще 15 вересня Європейська комісія заявила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт агропродукції з України.
  • Проте у Варшаві, Будапешті та Братиславі вирішили запровадити односторонні обмеження. Тим паче у Польщі – безстрокові.
  • Окрім того, згодом ці три країни, як пишуть ЗМІ, оголосили про вихід Координаційної платформи щодо імпорту зерна з України.
  • Ймовірно, ухвалили вони це рішення для того, аби Київ не зміг використати інформацію, надану в межах цієї платформи, у процесі СОТ.