Відповідну заяву зробив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер, реагуючи на висловлювання заступника міністра економіки України Тараса Качки про те, що Україна відкличе скаргу із СОТ, якщо Польща, Словаччина й Угорщина гарантуватимуть незастосування односторонніх кроків з обмеження імпорту української агропродукції на ринки цих країн.
Дивіться також Чекаємо на конструктив: Зеленський знову прокоментував "зернову суперечку" з Польщею
Польща хоче, щоб Україна відкликала скаргу із СОТ
Мюллер наголосив, що ембарго буде зберігатися, поки Польща не переконається, що українське збіжжя не впливає негативно на польський аграрний сектор.
Ембарго буде зберігатися до тих пір, поки ми не дійдемо висновку, що воно (українське збіжжя – 24 Канал) не вплине негативно на наш аграрний ринок, що навряд чи станеться найближчим часом,
– заявив Мюллер.
Він зазначив, що Польща готова вести перемовини з Україною, але "на цей момент ситуація така, що ембарго зберігається".
Водночас він сказав, що відкликання Україною скарги із СОТ "було б хорошим жестом, який показав би, що Україна хоче партнерських переговорів, а не розмов у процедурному порядку".
На запитання, чи Польща не прийме пропозицію української сторони, Мюллер повідомив, що для Варшави вона є "неприйнятною".
"Насправді Україна хоче, щоб ці товари ввозилися на підставі ліцензій, але без визначення зрозумілих лімітів. Це знову могло б дестабілізувати наш ринок", – резюмував речник польського уряду.
Що відомо про напругу між Україною і Польщею
- Донедавна в ЄС була чинна заборона на імпорт окремих видів агропродукції з України, яку було скасовано 15 вересня. Однак Польща, Угорщина та Словаччина ввели односторонні обмеження.
- Через це Україна подала позов до СОТ на ці країни. Володимир Зеленський заявив, що Україна планує розв'язати це питання у юридичній площині.
- Суперечки між Україною та Польщею відзначилися кількома недипломатичними заявами, після чого президент Польщі Анджей Дуда спробував знизити градус напруги. Він наголосив, що "зернове непорозуміння" не здатне значно вплинути на українсько-польські відносини.
- Разом з тим, хоча Польща більше не планує купувати українське зерно, вона докладе зусиль, аби забезпечити його транзит до інших країн. На цьому наголосив президент Анджей Дуда.
- Зі свого боку Київ пропонує Варшаві запровадити систему ліцензування агротоварів, що в Польщі оцінили позитивно.