Хоча Польща більше не планує купувати українське зерно, вона докладе зусиль, аби забезпечити його транзит до інших країн. На цьому наголосив президент Анджей Дуда.

Дивіться також США хочуть роз'яснень від Польщі щодо підтримки Києва після "зернової" суперечки, – Bloomberg

Українське зерно Польщі не потрібне

Дуда зазначив, що рішення уряду зберегти заборону на продаж українського зерна на польському ринку – правильне.

Завдяки праці наших фермерів ми самодостатні. Нам не потрібне зерно з України,
– наголосив президент.

Водночас, за його словами, він прагне допомогти Україні збувати свою продукцію на інших ринках. Задля цього треба забезпечити її максимально можливий транзит польською територією.

Президент уточнив, що саме через те, що українське зерно не доходило до країн, які його потребували, натомість, потрапляючи до Польщі, її влада була вимушена ввести обмеження, щоб підтримати своїх фермерів та сільське господарство.

Транзитні коридори вже готові

Польський лідер повідомив, що вони вже підготували транзитні коридори, якими Україна може експортувати свою агропродукцію.

Ми намагаємося допомогти Україні й тим країнам, які потребують цієї допомоги,
– запевнив Дуда.

"Зернова суперечка" Польщі та України: останні новини

  • 15 вересня Єврокомісія скасувала заборону на імпорт окремих видів агропродукції з України. Польща, Угорщина та Словаччина натомість ввели односторонні обмеження.
  • У відповідь Україна подала позов до СОТ на ці країни.
  • Коментуючи конфлікт, президент Дуда наголосив, що "зернове непорозуміння" не здатне значно вплинути на українсько-польські відносини.
  • Президент Зеленський також підкреслив, що відносини із Польщею дорожчі за мільйони, втім він вимушений захищати українські інтереси. Глава держави закликав не перетворювати "зернову суперечку" у політичний концерт. За його словами, Україна планує вирішити це питання у юридичному ключі.