Польщею керує Качинський, а Дуда обмежений у можливостях, – Портников
Призначення новим прем'єр-міністром Польщі Матеуша Моравецького нічого не означатиме з точки зору ймовірної зміни зовнішньополітичного курсу цієї країни.
Про це йдеться в авторській колонці журналіста Віталія Портникова, зазначає у статті для сайту "24" Наталія Лебідь.
Читайте також: Під цими інформаційними ударами може впасти вся Європа, – Безсмертний про "польсько-український конфлікт"
"У Варшаві змінили голову уряду, але правляча політична партія залишається біля керма і чудово себе почуває з точки зору рейтингів та перспектив. Залишається на капітанському містку і фактичний керівник Польщі, голова цієї партії Ярослав Качинський. Багато спостерігачів вважають, що саме цей авторитетний політик визначає головні напрямки розвитку сусідньої країни", – зазначає журналіст Віталій Портников для Радіо "Свобода".
Що ж стосується Моравецького, то коли мова йтиме про діалог між двома країнами, він не гратиме жодної ролі, наголошує автор. "І вже тим більше ніякого значення для вибудовування зовнішньої політики Польщі не має постать міністра закордонних справ. Нинішній глава МЗС Вітольд Ващиковський у своїх твердженнях – в тому числі і з українсько-польських відносин – висловлює спільне бачення партійного керівництва і – що найголовніше – настрої Ярослава Качинського", – відзначає експерт.
"Саме ці настрої, – продовжує він, – і визначатимуть розвиток діалогу Варшави і Києва найближчими роками. Розраховувати на те, що зміна глави уряду або міністра закордонних справ у сформованій системі влади може щось змінити в цих відносинах, щонайменше, наївно. Також наївно розраховувати, що до серйозних змін може привести діалог президентів. Президент Анджей Дуда, який всупереч всім складним моментам у діалозі Києва і Варшави, все ж вирішив відвідати Україну, скутий у своїх політичних можливостях.
У Ярослава Качинського, на перший погляд, таких обмежень немає. І все ж цей впливовий польський політик орієнтується на суспільний запит. Українцям – як і іншим країнам Європи – слід шукати можливості для неформального діалогу з Качинським і найближчим оточенням польського лідера. Але одночасно слід думати і про діалог із польським суспільством, яке поки що залишається важливим фактором у формуванні політичних намірів,
– радить Віталій Портников.
Детальніше читайте у публікації: Зустріч Дуди і Порошенка: Польща Україні друг, ворог чи сторонній спостерігач?