УКР РУС
8 листопада 2017, 22:51
2

Польська влада "відривається" на Україні через свої проблеми в ЄС, – політолог

Польська влада, намагаючись диктувати Україні свої умови, компенсує свої проблеми усередині ЄС, де у Варшави є помітні складнощі з комунікацією. Польські посадовці взяли на озброєння "угорський метод", звинувачуючи Україну так, щоб їх почули виборці всередині власної країни.

Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Як вважає політолог, причини заяв польських політиків – внутрішньополітичні. Правляча партія "Право і справедливість" веде боротьбу за посилення своїх позицій напередодні місцевих виборів, хоча в провладної партії і так рейтинг більше 40%. По-друге, зазначає Магда, у Польщі наразі період зростання публічної активності. 11 листопада – день незалежності. А тема поховань для польського суспільства надзвичайно чутлива. Сплеск заяв у бік України розпочався в день усіх святих, коли всі громадяни їдуть на цвинтар і пригадують своїх близьких і рідних.

Польська влада, намагаючись диктувати Україні свої умови, забуває, що майже мільйон наших заробітчан не просто працюють, а компенсують дефіцит робочої сили в цій країні. Варшава знайшла слабку ланку в Україні, і такими заявами компенсує свої проблеми всередині ЄС,
– переконаний Євген Магда.

Водночас, на переконання Євгена Магди, здоровий глузд має перемогти, тому що альтернативи польсько-українському партнерству немає, і заяви польських політиків не йдуть на користь наших стосунків. Однак, зауважує він, прагнення нашої держави зміцнити власні позиції навіть стратегічні партнери не зустрічатимуть оплесками.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський заявив про питання складання "чорних списків" cеред українських політиків з антипольськими поглядами. Президент Польщі Анджей Дуда закликав Петра Порошенка не призначати на посади чиновників з антипольськими поглядами. А віце-консул Польщі в Луцьку Марек Запур назвав польським місто Львів.

Більш детально про проблеми в двосторонніх стосунках України з європейськими сусідами читайте в матеріалі: Від кола друзів до кола опонентів: що стоїть за скандалами з європейськими сусідами?