Полювання на абітурієнтів: чому більшість вишів знизили мінімальний прохідний поріг
Цьогоріч університети оголосили справжнє полювання на абітурієнтів. Наприклад, знизили мінімальний прохідний поріг або ж взагалі його скасували. Набирають у виші із сертифікатами від 100 балів.
Вищі навчальні заклади України вже завтра опублікують списки абітурієнтів-бюджетників. Тим, хто є у списках, потрібно до суботи, 5 серпня, подати до вишів оригінали документів. Стати студентами цього року претендує понад пів мільйона осіб. Це на 13% менше, ніж минулого року.
Читайте також: Кількість українців, які хочуть навчатися в РФ, значно зросла, – черговий перл російських ЗМІ
Наприклад, до одного з топових вишів країни Київського політехнічного інституту цього року абітурієнти подали понад 40 тисяч заяв. Та попри це у КПІ недобір.
Приблизно до 600 осіб ми недобрали в тому році до заявки на бюджетні місця. Є спеціальності популярні, є не популярні. Кожен рік кількість втупників зменшується. Тому, на жаль, вимоги до вступників у цьому році послаблені,
– зауважив заступник першого проректора КПІ ім. І. Сікорського Сергій Гожій.
Якщо минулого року абітурієнту КПІ потрібно було хоча б з одного предмету набрати не менше 145 балів, то тепер достатньо і 125. А з інших дозволяють і по 100 балів. Нижчої оцінки на ЗНО отримати неможливо.
"Коли вони подивилися на результати ЗНО, то побачили, що амбітно виставлені пороги занижують їхні шанси отримати студентів. І вони таким чином приводять свої амбіції до реаліїв, включаючи можливість пониження порогу до 100 балів. Університети мають право це робити", – прокоментував заступник міністра освіти і науки України з питань вищої освіти Юрій Рашкевич.
Читайте також: Чи керуються патріотизмом абітурієнти з окупованих територій при вступі в українські виші
100 балів – це четвірка за 12-бальною шкалою. Сказати точно, на скільки питань повинен відповісти абітурієнт, – неможливо. Адже кожне завдання оцінюють по-різному. Для того, щоб визначити цей поріг, паралельно з абітурієнтами тестування проходять ще майже сотня вчителів з усіх регіонів країни.
ЗНО цього року провалили 8% вступників. І це лише з обов'язкової для всіх української мови. Майже 50 тисяч осіб склали тест на 100-120 балів. Попри це, більшість вишів готові прийняти "слабких" абітурієнтів.