Паспорт, атестат, сертифікат ЗНО – необов'язкові. Це зазначають на стенді перед входом у Горлівський університет іноземних мов. Нині він розташований в місті Бахмут, що за 50 кілометрів від лінії фронту. За словами директорки вишу, звичайно, діти з окупованих територій, якщо відчувають сили, можуть складати і ЗНО. Тоді можна обирати будь-який вуз, а не лише з 12-ти визначених для учнів з ОРДЛО. Проте ті таки обирають "спрощенку".
Читайте також: Історія викладачки з Нью-Йорка: Навіщо я волонтерю в Україні?
"Порівняно з минулим роком, у нас трохи більше абітурієнтів з непідконтрольних територій, зараз їх близько 30. Але ми розраховували на більше", – сказала директорка Горлівського інституту іноземних мов Євгенія Бєліцька.
У Донецькому університеті, який перемістили у Вінницю, абітурієнтів з непідкотрольних територій також цьогоріч побільшало.
Приблизно на 35% ми збільшили показник тих, хто до нас прийшов,
– зазначив проректор ДонНУ Ростислав Подольський.
У Києві нині розташований донедавна найбільший кримський вуз – Таврійський. У приймальній комісії – стоси документів від жителів півострова. З них 26 уже зараховані на бюджет.
Абітурієнти можуть обміняти невизнані документи на український атестат у школі-екстернаті. Для цього потрібно скласти мову і історію. А далі – профільний іспит.
Загалом для кримчан цьогоріч визначили квоту у дві тисячі бюджетних місць. Навіть попри те, що минулорічну використали лише на 10%. А також збільшили кількість вузів на вибір – до 35. Для донеччан – фіксовані замовлення у 12 вишах.
Що думають абітурієнти з окупованих територій про вступ до українських вишів – дивіться у сюжеті.