Попри певні непорозуміння із Україною, ми залишаємось стратегічними партнерами, – Польща

5 квітня 2018, 16:48
Читать новость на русском

Попри певні непорозуміння та напруженість у стосунках Києва та Варшави, останні висловлюють підтримку Україні та все ж таки залишаються стратегічними партнерами.

По це зазначив Кшиштоф Щерский, голова канцелярії польського президента Анджея Дуди, передає Лига. Новости із посиланням на польське видання dziennik.pl.

Чоловік зазначає, результатом недальноглядності минулого керівництва Польщі є результатом того, що зараз Польщі немає у Нормандській четвірці щодо питань Донбасу.

Для мене остаточною перевіркою відсутності ефективності тої політики (коаліція партії "Цивільна платформа" та "Польська селянська партія") стала відсутність нас (Польщі) в "нормандському форматі" та в Мінску, де вирішувалась доля війни на Донбасі. Для нас тоді не було більш важливого моменту в міжнародній політиці, адже за нашими східними кордонами була війна ... Йшлось не про майбутнє єврозони, а про проблеми національної безпеки,
– сказав Кшиштоф Щерский.

Голова канцелярії погодився з думкою журналіста, що включення Польщі в процеси врегулювання в Донбасі начето "не хотіли Німеччина, США, Україна і Росія".

Читайте також: Росія піде на поступки тільки під зовнішнім тиском, – експерт про Нормандський формат

До слова, у грудні 2017 голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковскі запропонував інший вид переговорів щодо російсько-української війни на Донбасі. На його думку, більш дієвим був би Женевський формат переговорів (ЄС, США, Україна та Росія). Також Вітольд Ващиковскі відзначив, що Україна допустила помилку, коли "ставила ставку" на співпрацю із Німеччиною та Францією.

Що таке Нормандський формат? Тип зустрічей у чотиристоронньому форматі: Україна-Німеччина-Франція-Росія щодо вирішення збройного конфлікту на сході України. Вперше відбулася 6 червня 2014 року в містечку Бенувіль, що в Нормандії (Франція) в рамках відзначення 70-річчя операції "Оверлорд" та відкриття так званого другого фронту Другої світової війни.