Потрібні "складніші" речі, – парамедик відповів, як забезпечені лікарі на фронті
Ситуація із забезпеченням медиків, які перебувають в гарячих точках, медичних закладів та самих бійців різна. Однак до стандартів Північноатлантичного Альянсу ще дуже далеко.
Про це 24 каналу повідомив ексголова державної екологічної інспекції, екснардеп та тактичний медик Єгор Фірсов. Він зазначив, що ситуація із медикаментами та необхідним для лікарень нерівномірна.
Зверніть увагу Відчуваю свою місію, – ексдепутат про роботу парамедиком в Авдіївці
Необхідні складніші речі
За його словами, інколи в якихось шпиталях склади не вміщають того, що їм надсилають та передають волонтери. Водночас в інших медзакладах не вистачає необхідного.
Крім того, люди досі присилають багато не зовсім потрібних речей. До прикладу, парацетамол, бинти та вати, у яких наразі немає потреби.
У медицині вже потрібні "складніші" речі. До прикладу, прозорий хірургічний стіл і так далі,
– заявив Фірсов.
Критичні моменти
Він наголосив, що забезпечення медикаментами абсолютно різне. Тобто тоді, коли деякі підрозділи мають цього достатньо, в інших є проблеми навіть зі знеболювальним.
Не зважаючи на те, що тактичні медики можуть везти в автобусі декілька десятків поранених – у них знеболення може бути лише на 2 – 3 людей,
– зауважив тактичний медик.
Він підкреслив, що інколи бувають такі критичні моменти. Однак, на його думку, протягом останніх місяців ситуація із забезпеченням медикаментами покращується. Утім, до ідеалу чи до якихось професійних стандартів НАТО, на жаль, ще далеко. Саме тому нам над цим потрібно працювати.
Обговорювали інші питання
"З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ми постійно говорили про оборону, зброю, взаємовідносини з іншими країнами, але не про військову медицину. Це питання було другорядним", – наголосив Фірсов.
Читайте також Місцеві не мають шансів вижити: у лікарнях на окупованому Донбасі нема медикаментів та ліжок
За його словами, саме тактична медицина рятує життя тим людям, які поранені. Тож необхідно приділити більше уваги військовій медицині та системно над нею працювати – набиратись досвіду інших країн, прагнути до стандартів НАТО.
Ланцюг, який потрібно вдосконалювати
Кожен боєць має володіти певними навичками з первинної медичної допомогти, оскільки на полі бою саме вони першими надають допомогу пораненим. Крім того, у кожного військового має бути професійна аптечка.
Водночас командування має гарантувати, що пораненого бійця швидко довезуть до госпіталю, який оснащений всім необхідним. Уже там будуть професійні лікарі, які зроблять йому операцію.
"Тобто тут є величезний ланцюг, який постійно треба вдосконалювати", – підсумував Фірсов.
Фірсов розповів, як забезпечені лікарі на фронті: дивіться відео
Як українські медики рятують українців під час війни: останнє
- Поряд із нашими військовими, які захищають Україну, завжди є ті, хто навіть під обстрілами не може ховатися в укриття. Українські військові медики ще з 2014 року пліч-о-пліч із воїнами роблять усе, щоб врятувати кожне життя.
- У телеграмі опублікували відео, на якому показали один із моментів роботи парамедиків на фронті. Очевидці відзняли момент допомоги кільком українським захисникам, які потрапили під обстріл артилерії.
- Українські медичні працівники протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну бачили та пережили найжахливіше – поранення, каліцтва та смерті. У ЗМІ оприлюднили фото та відео, як наші лікарі продовжують рятувати життя десятків тисяч українців – військових та цивільних.