У ПАРЄ викрили схему "непомітного" повернення Росії
Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи відкинуло пропозицію не розглядати "російське питання" на поточній сесії. Натомість ПАРЄ проведе термінові дебати щодо Росії.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Читайте також: Україна пригрозила ПАРЄ, якщо з російської делегації знімуть санкції
Так, на цій сесії Асамблея має розглянути пропозицію про внесення змін до регламенту, щоби максимально ускладнити поновлення санкцій проти делегації будь-якої держави-члена. Рогляд питання санкцій хотіли доручити так званому Постійному комітету – одному з керівних органів ПАРЄ. Він збереться у Гельсінки 23 листопада.
Такий крок практично гарантував би ухвалення рішення на користь росіян. До цього комітету входить значно менше депутатів, відтак їхня позиція більш прогнозована. Перенесення розгляду питання підтримав також генсек РЄ Ягланд, однак більшість членів Бюро ПАРЄ висловилися проти такого сценарію.
Водночас видання "Укрінформ" зазначає, що парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії.
У другій половині дня середи буде про це окрема тема дебатів щодо повернення РФ. Отже, будуть порушуватися питання щодо агресивної політики Росії у Європі,
– розповів виданню голова постійної делегації Верховної Ради України Георгій Логвинський.
За його словами, ця сесія є вкрай важливою, адже на ній пропонують провести резолюцію яка "фактично дозволить Російській Федерації повернутися у цей зал". У Росії ж заявляють, що лише за умови внесення відповідних змін країна повернеться до роботи в ПАРЄ і відновить сплату внесків.
"Якщо будуть зняті санкції у цьому залі, то це вплине на інші санкції. Ці мільярдні збитки, які отримує РФ, – вони будуть направлені на підтримку воєнних дій на Донбасі", - зазначив Логвинський.
Логвинський наголосив, щоу разі схвалення такого рішення європейці "самі будуть фінансувати антиєвропейську політику щодо себе".
Нагадаємо, осіння сесія парламентської асамблеї Ради Європи відбуватиметься у Страсбурзі 8-12 жовтня. Одне із найбільш резонансних питань, яке стосується перегляду повноважень та права на голосування національних делегацій, обговорюватимуть у вівторок, 9 вересня.
Нагадаємо, раніше профільний комітет ПАРЄ запропонувала повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.
24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.
Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.