Про це Ар'єв повідомив у розмові з "Громадським".
Читайте також: Повернення Росії в ПАРЄ: розгляд рішення прискорено всупереч процедурам
Депутат заявив, що незадоволений "виконанням шантажу Росії".
"Вони (Росія) поставили і кілька разів артикулювали одну вимогу ... вони вимагають забрати усі можливості застосування санкцій. Але в принциповому моменті ми на поступки не підемо", — наголосив Ар'єв.
Голова української делегації також додав, що уже схвалено проект заяви Верховної Ради щодо ситуації в ПАРЄ, мета якої — не допустити повернення Росії.
Ми у випадку найгіршого варіанту готові до повного перегляду відносин з ПАРЄ ... Якщо Росія повертається без виконання жодних резолюцій, я не знаю, як делегація ухвалить рішення, але я піду,
— підсумував Ар’єв.
Нагадаємо, 24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та констатувала "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
Окрім того, 28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.
Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.