У ДСНС розповіли, коли слід очікувати пік великої води в Україні
У ДСНС запевнили, що масштабного й катастрофічного затоплення Києва не буде. Процеси, які зараз відбуваються на Дніпрі та Десні є природніми.
У ДСНС підкреслили, що використовувати слово "паводок" у деяких випадках не зовсім доцільно. Зараз цей термін доречний лише в одній ситуації, яка склалася на Волині. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру ДСНС Ілля Перевозчиков, інформує 24 Канал.
До теми Україну накрила повінь: звідки взялася велика вода та чим вона загрожує
Коли очікувати пік води
Перевозчиков пояснив, що процеси, які зараз відбуваються на Дніпрі та Десні – це весняне водопілля, тобто сезонне підвищення рівня води, яке має бути щорічно. Таке явище є абсолютно природнім, тому масштабного затоплення Києва не буде.
На ранок 18 квітня ми фіксуємо стабілізацію ситуації в Києві, навіть зниження рівня води. Ті затоплення, які фіксуються зараз – максимальний рівень, що може бути. Катастрофічного та масштабного затоплення не буде,
– підкреслили в ДСНС.
Окрім того, Перевозчиков заявив, що пік води варто очікувати протягом 10 днів, а саме – від 18 до 28 квітня. Точну дату назвати неможливо, проте в ДСНС орієнтуються на цей період.
"Точно сказати дату проходження піка неможливо, тому що це процес гідродинаміки, тобто руху води по річищу", – пояснив Перевозчиков.
Ситуація у Києві та області залежатиме безпосередньо від роботи місцевої ГЕС. У мережі ширилися чутки, що підтоплення могли виникнути через те, що на Херсонщині у Каховській ГЕС не зливають воду. Проте Перевозчиков спростував таку інформацію і заявив, що ці процеси не є взаємозалежними.
На Чернігівщині прогнозують найбільший паводок за останні 10 років
Голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус повідомив, що в області прогнозують величезний паводок. За його словами, останній раз такі масштаби фіксували десять років тому – у 2013.
Чаус стверджує, що через підняття рівня води у Дніпрі може затопити 22 населених пункти на Чернігівщині. За попередніми даними, нині там проживають близько 4 000 людей.
За потреби у регіоні будуть проводити евакуацію. Окрім того, Чаус наголосив, що влада та відповідні служби проводять усі необхідні заходи, аби люди отримали допомогу.