Ердоган прораховує кроки: чому Туреччина закликає до переговорів
Позиція Туреччини впродовж усієї війни не є однозначною. Складається враження, що Реджеп Ердоган намагається не втратити міжнародний авторитет, але й бути важливим для Росії.
Про це в ефірі 24 каналу повідомив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. Туреччина максимально прагне продемонструвати світові, що ця війна не може бути вирішена без її участі.
Також Туреччина під особливою увагою: ЄС призначить уповноваженого, аби посилити санкції проти Росії
Туреччина робить все, аби показати свою важливу роль у війні, та в усьому, що стосується Росії.
Хоче бути посередником
Іван Ус акцентував на тому, що Стамбул намагається вдавати в цій війні посередника, роблячи важливі заяви. До прикладу, Реджеп Ердоган не називає це війною, а конфліктом. Дає можливість Росії частково обходити санкції через себе, але й потроху обмежує ці шляхи.
Експерт переконаний, що так Туреччина намагається демонструвати Росії, що вона не ворожа країна. А отже через неї треба розмовляти з усіма іншими.
Як на мене, прагнення Туреччини суто прагматичне. Вони хочуть, щоб все, що стосується перемовин, відбувалося у них,
– додав Ус.
З одного боку від Ердогана лунають заклики про переговори. З іншого — він підтримує прагнення України повернути всі землі, анексовані з 2014 року. Адже, наголосив Іван Ус, Ердоган завжди вважав Крим українським.
Які наміри має президент Туреччини: дивитись відео
Зернова ініціатива
За словами спікера, вплив Туреччини яскраво продемонструвала Чорноморська зернова ініціатива. В ній Ердоган фактично виступив гарантом. І все тоді відбувалося з подачі цієї країни.
"Туреччина сказала, що угода буде — угода була", – зазначив Ус.
А коли Росія вирішила вийти з угоди, Туреччина заявила, що угода відбудеться, але без них. І якщо Росія не пропускала більше, ніж 10 човнів в інші країни із нашим зерном, то турки демонстративно пропустили за один день близько 44 човнів.
Цим Туреччина показала, що Росія нічим не краща і змусила її повернутися,
– додав Ус.
Тоді показовою була фраза одного з турецьких журналістів: "Якщо Росія обіцяє топити ці човни чи зупиняти їх, то єдине запитання: "Чи є чим це зробити?". Так, за словами Івана Уса, Росія зрозуміла, що вона не зможе зупинити ці човни, тому і повернулася.
Детальніше про позицію Ердогана у війні
- Туреччина намагається обійти експортний контроль за промисловою та оборонною продукцією, який наклали на країну-агресорку. Євросоюз планує призначити керівника, відповідального за ці питання.
- 11 грудня президент Туреччини зателефонував Владіміру Путіну. Турецький лідер та диктатор обговорювали питання двосторонніх відносин в енергетиці та ситуацію на півночі Сирії.
- Володимир Зеленський мав телефонну розмову з президентом Туреччини 11 грудня. Подякував за генератори для України та допомогу для українських дітей. Також лідери обговорили можливе розширення зернового коридору.