Позиція Папи Римського залежить від РПЦ: політолог пояснив "хитання" понтифіка
Папа Римський несвідомо підіграє російській пропаганді, яка говорить, що "не все так однозначно" в російсько-українській війні. Ця теза є дієвою, адже її сприймають навіть духовні лідери такої величини.
Про це в ефірі 24 каналу заявив політолог Ігор Рейтерович. Згідно з логікою Папи Франциска, не треба постачати зброю країні, яка захищається.
До теми "Це світова війна": Папа Франциск не бачить швидкого фінішу війни в Україні.
Позиція Папи є проблемою для України
За словами політолога, Папу Римського "хитає" зі сторони в сторону. Франциск робить якісь притомні заяви, і дійсно видно, що йому болить за те, що відбувається в Україні.
З іншого боку, його спроба грати роль загального миротворця не призводить до доброго, тому що займаючи таку позицію він втрачає свій моральний авторитет і авторитет церкви, яку він чолює.
З цим треба боротися в інформаційному плані. Ініціативи з боку Української греко-католицкої церкви були правильними, тому що вони намагалися пояснити Папі, що події в Україні – це історія про біле і чорне, добро і зло,
– вважає Ігор Рейтерович.
"І тут немає якоїсь сірої фарби, а все однозначно: велика країна напала на значно меншу, просто тому що вона так захотіла", – додав політолог.
Росія хоче захопити території, нав’язати своє бачення світу. Тому, на думку політолога, позиція Папи є проблемою для України. Треба боротися з нею і надалі: пояснювати, аргументувати, говорити, закликати понтифіка змінити свою позицію.
Ватикан має постійно на морально-духовному фронті закликати Росію припинити війну, вивести свої війська і зупинити вбивства мирних людей.
Папа Римський робить неоднозначні заяви: дивитися відео
Ватикан може бути корисним Україні
На думку Ігора Рейтеровича, навіть з неоднозначною позицією Ватикан може принести користь Україні.
"Папа вже нам допомагав. Були історії, де Ватикан тим чи іншим чином брав участь в обміні полонених. І якщо це дозволить повернути хоча б одного нашого військового, то цим треба користуватися. Тут дуже правильна позиція наших служб, відомств, окремих людей, які займаються питаннями обміну. Якщо вони бачать, що можна використати інструменти, що є у Ватикану, то їх безумовно треба використовувати", – запевнив політолог.
На Папу впливають домовленості з РПЦ
Рейтерович вважає, що в "хитаннях" Папи грають роль люди з його оточення, які мають зв’язки з Російською православною церквою.
Задовго до війни відбулися зустрічі між представниками Ватикану і РПЦ, де вони говорили про поділ сфер впливу. І тоді, фактично, Україна потрапила до сфери впливу РПЦ. Корені неоднозначності понтифіка ростуть саме з тих подій,
– нагадав політолог.
На думку Ігора Рейтеровича, Росія намагається максимально використати зв’язки з оточенням Папи. Росіяни по-єзуїтськи, в найгіршому сенсі цього слова, подають ці тези, як бажання швидше завершити війну. Але проблема в тому, що закінчення війни в розумінні росіян – Україна має здатися, віддати себе на їхню милість і чекати, що окупанти зроблять з українцями.
Візит до України має вплинути на понтифіка
Політолог вважає, що у разі, якби Папа Римський відвідав Бучу чи Ірпінь особисто, ставлення понтифіка до війни радикально змінилося б.
"Одна справа, коли ти щось чуєш, дивишся фотографії або тобі хтось щось розповідає з твого оточення. Інша – коли ти бачиш все на власні очі. Згадаймо історію зі Штайнмаєром, який кілька годин посидів у бомбосховищі просто під час тривоги, коли навіть не було вибухів. І в нього змінилася позиція на основі всього того, що він побачив", – сказав Ігор Рейтерович.
За словами політолога, Папу Франциска або членів його найближчого оточення вже неодноразово запрошували до України, хоча б в одне із міст на заході країни.
На думку Рейтеровича, похилий вік понтифіка не є основною причиною, через яку він досі не приїхав до України.
Іоан-Павло ІІ до останнього їздив до багатьох країн, зустрічався з людьми, робив дуже важливі і правильні заяви. Тому нинішньому Папі є на кого рівнятися,
– вважає політолог.
На думку Ігора Рейтеровича Франциск не хоче відвідувати Україну, бо боїться, що це якось не так буде трактовано з боку Росії. Певна група в оточенні Папи говорить, що цього не треба робити, оскільки є домовленості не проводити діяльність на певних територіях, які не віднесені до сфери впливу Ватикану.
Тому є сумніви, що Папа Римський Франциск взагалі відвідає Україну в найближчому майбутньому.
Позиція Папи Римського щодо подій в Україні: останні новини
- Напередодні католицького Різдва, яке відзначають 25 грудня, Папа Римський Франциск закликав вірян відсвяткувати скромніше, а заощаджені кошти передати Україні.
- Під час загальної аудієнції Франциск порівняв дії Росії з нацистською Німеччиною. Мовиться про часи Другої світової війни, коли німці свідомо знищували євреїв.
- Міністр МЗС Дмитро Кулеба вважає, що якщо Ватикан хоче зіграти певну роль у мирних переговорах між Україною та Росією, то Папа Римський має бути готовий називати речі своїми іменами.