Пашинян дав чергового політичного ляпаса Путіну, Росія втрачає вплив на сусідів: аналіз ISW
Джерело:
ISWПрем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 16 березня заявив, що Азербайджан готується до масштабного вторгнення в Нагірний Карабах. Вірменія буде звертатися по допомогу в ООН, якщо Росія не зможе дотримуватися режиму припинення вогню.
Таким чином Росія втрачає свій вплив у пострадянських країнах через війну в Україні. Війська країни-агресорки не справляються з поставленими перед ними завданнями.
Читайте також Ляпас Путіну: навіщо Китай перейменував міста Росії на свій лад
Передислокація військ в Україну підриває вплив Росії на Вірменію
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 16 березня звинуватив Азербайджан у підготовці до нового масштабного нападу та геноциду етнічних вірмен у Нагірному Карабасі у невизначеному майбутньому. Політик заявив, що Вірменія повинна звернутися до Радбезу ООН, якщо Росія не зможе дотримуватися режиму припинення вогню.
Зверніть увагу! Кремль допоміг Вірменії домовитися з Азербайджаном про режим припинення вогню в Нагірному Карабасі від 9 листопада 2020 року. Крім того, російські "миротворчі сили" дислокувалися у Нагірному Карабасі – це слугувало додатковою гарантією безпеки для вірменів.Передислокація Росією елементів своїх "миротворчих сил" з Нагірного Карабаху в Україну підриває вплив Росії на Вірменію. До слова, раніше Пашинян звинуватив російські війська в Нагірному Карабасі у "невиконанні своїх зобов'язань" в грудні 2022 року після того, як "миротворчі сили" не змогли забезпечити прохід єдиною дорогою через Лачинський коридор між Вірменією та Нагірним Карабахом.
Зауважимо, що українські військові майже вщент розбили "миротворчі" війська Росії. Генштаб ЗСУ у червні повідомив, що воїни ліквідували близько 800 і поранили приблизно 400 солдатів з 1 800 солдатів бригади, що була передислокована в Україну.
Росія, ймовірно, втратить військовий вплив в інших пострадянських державах, оскільки Москва передислокувала елементи постійно розміщених російських військ з російських баз у Киргизстані, окупованій Грузії (Абхазія та Південна Осетія) та Таджикистані для боротьби в Україні,
– зазначають в ISW.
Актуально США пропонують Вірменії та Грузії повністю вичавити Росію з регіону, – політолог
Вірменія відмовилась від керівництва в ОДКБ
- В Єревані відмовились від керівної посади в Організації договору про колективну безпеку. Ймовірно, що Вірменія вирішила дистанціюватися від Росії.
- 10 березня прессекретар міністерства закордонних справ Вірменії Ваан Унанян заявив, що його країна відмовляється від своєї квоти заступника генерального секретаря ОДКБ. Причини Ваан Унанян не назвав.
- Неодноразово Вірменія вимагала від країн-членів Договору допомогти розв'язати питання Нагірного Карабаху. Попри це, за всі роки з боку Кремля чи керівництва інших держав, які входять до ОДКБ, не було вчинено відповідних необхідних дій.