Притягти до відповідальності Олеся Довгого неможливо, – Береза про скандальну справу

28 грудня 2017, 19:05
Читать новость на русском

Про скандальну справу Олеся Довгого та процедуру прийняття законопроекту про Антикорупційний суд розповів позафракційний депутат Борислав Береза.

Про справу Олеся Довгого

– Я запитав у Назара Холодницького, що відбувається. Він відповів просто, що знати про докази і мати їх – це різні речі. Коли йому (очільнику САП) принесли з ГПУ це подання, він запитав, чи є докази. Його запевнили, що є.

Але от в чому цікава історія. Коли допитала 35 із понад 40 свідків – депутатів, які працювали в той час – з'ясувалось, що ніхто з них нічого не пам'ятає. Тому доказів немає. Перевірка електронного голосування – це теж чимала проблема, бо на запит САП Київська міська державна адміністрація відповіла, що під час Революції Гідності, коли захопили КМДА, хтось знищив всю базу даних і зараз нема жодних результатів голосувань з того часу. Те, що ці записи знищили тепер, я навіть не сумніваюсь.

– Є злочин, про нього відомо, що це зробив Олесь Довгий, теж знаємо, але довести нічого не можуть, бо свідки не надають покази. Окрім цього, порушення регламенту Київради – не є законом, тому притягнути до відповідальності за це Олеся Довгого неможливо, а за головним злочином нема доказової бази. Тому його потрібно зловити за інші правопорушення.

Читайте також: З цього режиму Путін вийде лише ногами вперед, – російський політолог Орешкін

Справа Романа Насірова

– Я розумію, що Роман Насіров взагалі не буде очікувати того, що може відбуватись в Україні. Він чекає, поки пройдуть ці всі суди, а потім подасть до Європейського суду з прав людини. Ми ж пам'ятаємо, що він був затриманий з порушеннями.

Про Антикорупційний суд

– Я впевнений на 100 %, що за законопроект про Антикорупційний суд Рада дасть 270 – 290 голосів. При цьому зауваження Венеційської комісії будуть взяті до уваги.

Я просто розумію, як все відбувається. Це ж торги. Подивіться законопроект, він має деякі недоліки. Після цього включаються західні партнери та ще велика кількість людей. Це баланс. Якщо одразу подати законопроект такий, як треба, все рівно будуть всі незадоволені. Потім цей документ потрапляє до парламенту, де вже враховані інтереси всіх сторін. Так буде і в цей раз.

– Мене цікавить інше: де взяти стільки людей для новоствореного антикорупційного органу? Ми вибирали із 231 кандидата 7 людей на посади. Вдалось визначитись із 4, при цьому 3 кандидатури були підтримані всіма членами комісії. Кваліфікація людей, які прагнуть працювати в Антикорупційному суді дуже низька. Тому казати про високу ефективність відомства складно. Відтак судді повинні відповідати запитам суспільства і міжнародним стандартам.

Більше – дивіться в інтерв'ю.