"Приватбанк" подав позов до Коломойського в Ізраїлі на 600 мільйонів доларів

19 грудня 2019, 13:05
Читать новость на русском

"Приватбанк" ініціював нове судове провадження в окружному суді Тель-Авіва проти колишніх власників банку та інших відповідачів. Банк також збільшив суму позивних вимог в американському суді.

Сума позову становить 600 мільйонів, це зазначено у заяві "Приватбанку", яку підписав голова наглядової ради Шерон Іскі та глава правління Петр Крумханзл.

До теми: Чи повернуть "Приватбанк" Коломойському: Гончарук зробив важливу заяву

Окрім того, "Приватбанк" збільшив суму позовних вимог проти ексвласників банку в Канцлерському суді США.

Також, за підсумками подальшого аналізу, ПриватБанк збільшив суму позовних вимог в Канцлерського суді штату Делавер у США, подавши до суду доповнену позовну заяву,
– заявили у банку.

У фінустанові наголосили, що "Приватбанк" продовжує підготовку до слухання по суті своєї позовної заяви проти колишніх власників і інших осіб на суму понад 3 мільярди доларів із відсотками у Високому суді Англії і Уельсу.

"Незалежна наглядова рада і правління банку відповідно до закону зобов’язані докласти всіх можливих зусиль, щоб забезпечити відшкодування збитків банку тими, хто ці збитки заподіяв", – мовиться у заяві.

Справа "Приватбанку": основне

  • Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку" (найбільші – бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов), вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк.
  • Для того, щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 мільярдів гривень.

Ексвласники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки (і в Україні, і в закордонних юрисдикціях). Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку". У відповідь на це Кабмін, Нацбанк і "Приватбанк" одразу в травні оскаржили це рішення.

  • 15 жовтня "Приватбанк" здобув перемогу в Апеляційному суді Англії та Уельсу у справі проти Коломойського та Боголюбова.
  • Судді вирішили, що "Приватбанк" має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування в сумі близько 3 мільярдів доларів. А судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті.