Приватизація "Укрспирту": в Офісі Президента розповіли, що буде із спиртовою галуззю

28 жовтня 2019, 12:02
Читать новость на русском

Заступниця керівника Офісу Президента Юлія Ковалів повідомила, що збитки від обігу нелегального спирту в Україні оцінюють у 4 мільярди гривень.

Юлія Ковалів на брифінгу відзначила неефективне управління спиртовою галуззю протягом останнього десятиліття. За її словами, понад 50% обігу спирту зараз перебуває у тіні.

До теми: У Мінекономіки розповіли, що планують робити із спиртовими заводами

За її оцінками, приватизація "Укрспирту" принесе державі не менше 5 мільярдів гривень. В Офісі Президента вважають, що це можливо лише на демонополізованому ринку.

Що відомо про приватизацією "Укрспирту"?

Президент вніс до Верховної Ради законопроєкт про демонополізацію спирту в Україні. Відповідно до нього, з 1 січня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту.

За словами Ковалів, зараз усі ліцензії на виробництво спирту можуть бути надані тільки ДП "Укрспирт". Якщо не відбудеться лібералізації і демонополізації спиртової галузі, то "Укрспирт" можна буде продати за ціною металолому. Для того щоб цього уникнути треба прийняти закон.

В Офісі Президента очікують, що до 1 січня 2020 року цей закон буде прийнятий. В пакеті з ним буде здійснена підготовка до приватизації "Укрспирту".

Окрім того, створять відкритий реєстр перевізників спирту та обладнають GPS-трекерами кожний транспортний засіб до 1 грудня 2019 року.

Законопроєкт передбачає:

  • суб'єкти господарювання будь-якої форми власності зможуть виробляти спирт за умови одержання ліцензії;
  • оптову торгівлю харчовим спортом можна здійснювати лише за наявності ліцензії;
  • оптову торгівлю етиловим спиртом для медичних та ветеринарних цілей можуть здійснювати заклади охорони здоров'я та суб'єкти господарювання зооветеринарного постачання незалежно від форми власності за наявності ліцензії.
  • запровадження повної лібералізації експорту спирту з України;
  • експорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюють суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на виробництво.

Окрім того, імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабміном державні підприємства.