У Маріуполі стрімко зменшується рівень питної води: ситуація стає критичною
Поблизу Маріуполя критично обміліло Старокримське водосховище. Рівень питної води у місті падає. Це може створити серйозні проблеми для місцевого населення.
Керівник "Центру вивчення окупації" Петро Андрющенко розповів 24 Каналу, що дискусії про нестачу питної води у Маріуполі звучать уже не вперше, однак у 2025 році ця проблема може стати неактуальною через остаточне зникнення води у водосховищі. Це критична ситуація, адже у місті немає іншого джерела для її забезпечення.
Дивіться також Росіяни "полюють" на українську молодь в Маріуполі
Особливості Старокримського водосховища
Андрющенко зауважив, що Старокримське водосховище є резервним. Воно було облаштоване ще у 2014 році через російську агресію, адже інші методи водопостачання в Донецькій області були постійно під загрозою обстрілів.
Після часткової окупації області, міста без водопостачання вже майже 3 роки. Є доступ лише до резервного Старокримського водосховища,
– сказав керівник "Центру вивчення окупації".
Він зазначив, що водосховище поповнюють лише ґрунтові води та дощі – природні явища. Якість такої води дуже погана.
Вона жовтого кольору. Придатна для вживання лише якщо її кип'ятити,
– наголосив Петро Андрющенко.
Рівень води у Старокримському водосховищі впав майже на 5 метрів за осінь 2024 року.
Керівник "Центру вивчення окупації" підкреслив, що невідомо, як розвиватимуться події далі, адже взимку може не бути дощів чи снігу.
"До осені 2025 року у Маріуполі може зовсім не залишитись води. Фізично не буде де її взяти. Фактично це питання неможливо вирішити", – висловився Андрющенко.
Він додав, що окупанти не шукають методів як би розв'язати проблему із питною водою. Обміління водосховища пришвидшується ще й через міграційну політику Росії, яка сприяє переселенню росіян до тимчасово окупованого міста.
Цікаво! Раніше Петро Андрющенко розповідав, що в Маріуполі спостерігається зростання кількості росіян через будівництво пільгового іпотечного житла, яке активно купують жителі Москви та Санкт-Петербурга. Військові також живуть у місті, вони базуються у гуртожитках та на території промислових об'єктів, зокрема на комбінаті імені Ілліча.