"Нальоти" на пресу у Білорусі: затримали близько 50 журналістів, роботі ЗМІ перешкоджають
Протести у Білорусі забирають обертів щодня і силовики вдаються до все цинічніших дій. Так, протягом тьрох днів протесту затримали 50 журналістів, останніми днями у групи журналістів цілеспрямовано стріляють.
Про це Інтерфаксу повідомив голова Союзу журналістів Росії Володимир Соловйов.
До теми "Не зможемо посміхатися з екрана": білоруські журналісти почали звільнятися на тлі протестів
За попередні три дні, за нашими даними, близько 50 журналістів було затримано і піддано насильству, вважаючи і білоруських, і іноземних, і вітчизняних,
– сказав Соловйов.
Соловйов висловив обурення з приводу поведінки силовіків у відношенні до співробітників ЗМІ. Він зазначив: міліція просто налітала на людей, у жилетах з написом "преса", віднімала техніку і била.
Що відомо про постраждалих журналістів
За попередні дні у телеграм-каналах періодично з'являлася інформація про постражадих робітників ЗМІ ,які просто виконують свою роботу і висвітлюють події. Зазначимо: зі зрозумілих мотивів офіційна влада Білорусі відмовчується про те, що міліція і ОМОН застосовують силу до медійників.
- Журналіст "Медузи" Максим Солопов
Більше ніж добу не виходить на зв'язок. Його затримали ввечері 9 серпня у Мінську, ймовірно, що він – побитий. За припущенням правозахисників, Солопов може перебувати у СІЗО в Жодино.
- Фотокореспондент "Россия сегодня" Ілля Піталев
З журналістом зник зв'язок з вечора 10 серпня.
- Головний редактор видання "Наша Нива" Єгор Мартинович
Затриманий у ніч з 10 на 11 серпня. Перш ніж потрапив у СІЗО, встиг відправити колегам SOS. Надалі ні дружина, ні колеги не змогли з ним сконтактувати. Все ж опісля 38 годин тримання в ізоляторі у місті Жодзіно, Єгора відпустили, повідомило "Єврорадіо".
- Журналістка "Нашої Ниви" Наталія Лубневська
10 серпня поранена гумовою кулею у коліно. Жінку госпіталізували.
Детальніше У Мінську поранили журналістку Лубневську: відео стрілянини
- Кореспондент "МБХ медіа" Олександр Скрильніков
Постраждав від світлошумової гранати.
Коротко про протести у Білорусі
- 9 серпня у Білорусі обирали президента.
- Згідно з попередніми даними, чинний глава держави набрав близько 80%, його найближча конкурентка Світлана Тихановська – менше, ніж 10%.
- Увечері тисячі людей вийшли на вулиці міст з протестами.
- Розпочались сутички між мітингувальниками та силовиками, поранені десятки людей, тисячі – затримані.
- Правозахисники повідомили про загибель трьох осіб. Влада цю інформацію не підтвердила.
- Влада підтвердила загибель одного мітингувальника: у нього в руках начебто розірвалась граната. Очевидці казали про постріли у цьому районі.
- Тихановська разом з керівницею свого штабу Марією Мороз виїхала до Литви. У відеозверненні кандидатка зазначила, що опинилась у надважкій ситуації.