Чим закінчаться протести в Ірані: експерт спрогнозував, чи можлива зміна режиму
У Ірані спалахнули масові протести, які спровокувала смерть 21-річної студентки, яку закатувала поліція моралі за "неправильно" одягнутий хіджаб. Відважні іранські жінки публічно відтинають своє волосся на знак протесту та продовжуть боротись із поліцією.
Про це 24 каналу розповів американський політолог Раміс Юнус. Він також зазначив, що війна росії проти України стала лакмусовим папірцем і виявила всі проблеми решти світу.
Читайте також В Ірані понад 40 людей загинули на протестах, президент погрожує учасникам "рішучою відповіддю"
Експерт зазначив, що всі готуються до нової геополітичної парадигми, яка буде в світі – як політично, так і економічно.
"Зміни торкнуться ООН, ОБСЄ тощо. НАТО теж функціонально зміниться, з’являться нові військово-політичні союзи, дещо вже навіть озвучував Борис Джонсон", – вважає Юнус.
Зібрання країн у Самарканді було дуже показовим – всі присутні лідери помітили, що "ведмідь поранений",
– каже він.
На думку Раміса Юнуса, події у Ірані теж потрібно розглядати крізь цю призму, у 2009 році вже були такі соціальні протести, але тоді влада змогла придушити ці повстання – не було зовнішнього фактору.
Чому Іран активно протестує
- Іранську дівчину Махсу Аміні вбили 17 вересня в Ірані за неправильно одягнений хіджаб. Через це в різних містах країни тривають протести.
- Дівчину, якій було 22 роки, затримала в Тегерані так звана "поліція моралі". Через кілька днів Аміні померла. За офіційною версією – через серцевий напад, але активісти зазначили, що її жорстоко побили під час затримання.
"Питання у тому, чи буде велика революція. Потрібно спостерігати, чи соціальний вибух вплине на політичні зміни", – додає він.
Поки що, протести у Ірані виключно соціальні та не торкнулись політики. Всередині Ірану триває внутрішньополітична боротьба, адже політичний лідер Ірану захворів та втрачає позиції,
– каже політолог.
Йому вже 83 роки, тому він в останні роки активно готував собі спадкоємців. "З огляду на те, що до влади може прийти син нинішнього іранського лідера, нам не варто очікувати різких демократичних змін у Ірані", – резюмує фахівець.
Повний стрім із Рамісом Юнусом: дивіться відео