Головний глядач не в Китаї: які провокації задумав Лукашенко
Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко 13 липня заявив про "ліквідацію напруги на українському кордоні", яка тривала з 24 лютого 2022 року. Диктатор віддав наказ відвести білоруські війська від кордону з Україною.
В етері 24 Каналу головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус припустив, яка мета провокаційних дій білоруського узурпатора щодо України. Нагадаємо, що днями у РБ розпочалися спільні військові навчання з Китаєм, які триватимуть до 19 липня.
Варте уваги Загроза є постійно: чого Україні варто очікувати з Півночі
Лукашенко досі шукає відмазки для Путіна
На думку головного консультанта Національного інституту стратегічних досліджень, в цьому випадку головний глядач не в Пекіні, а в Москві.
З початку повномасштабної війни Росія усіляко тисне на Республіку Білорусь, аби вона ввела свої війська. Проте Мінськ усі ці два з половиною роки утримувався від вторгнення в Україну.
Лукашенко знаходить аргументи. Зокрема, сказав Путіну, що білоруська армія нібито прикриває Росію від НАТО, а якщо війська РБ будуть залучені у війну проти України, то для Москви буде багато ризиків,
– зазначив Ус.
За його словами, заява Лукашенка про "ліквідацію напруги на кордоні з Україною" може бути продовженням цієї гри. Адже глава Кремля досі тисне, аби самопроголошений президент Білорусі приєднався до так званої "сво".
Прямо відмовити йому Лукашенко не може, адже залежить від Росії. Один з варіантів – сказати, що ескалація знята, тому Білорусь не братиме участь,
– додав головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень.
Самопроголошений президент Білорусі розуміє ризики, що з одного боку, висока ймовірність завершення режиму Владіміра Путіна, але з іншого, якщо він доєднується до війни, то це може лише прискорити процес зняття його з посади.
Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко зауважив, що подібні заяви з боку Білорусі це продовження інформаційного впливу, який здійснює Мінськ, підігруючи Росії й намагаючись демонструвати свою військову активність і участь в мілітарних процесах.