Ердоган каже, що Путін погодився продовжити "зернову угоду": у Кремлі – заперечили
Джерело:
ReutersПрезидент Туреччини Реджеп Ердоган 14 липня заявив, що Путін погодився продовжити "зернову угоду". Це сталося після тривалих перемовин турецького та російського очільників.
Ердоган наголосив, що ця угода дозволить постачання зерна з українських портів у інші країні Чорним морем. Продовження цієї угоди, ймовірно, настане з 17 липня 2023 року.
Дивіться також Роль західної зброї у війні та що буде з зерновою угодою: Путін видав нову порцію маразмів
"Зернова угода" триватиме і далі
Ердоган наголосив, що він та Владімір Путін дотримується однієї думки щодо продовження "зернової угоди" між Україною та Росією за посередництва Туреччини та ООН. Він також запевнив, що ця зернова угода може бути продовжена після кінцевого терміну її дії.
Путін погодився на продовження Чорноморської "зернової угоди",
– сказав Ердоган.
Раніше у Європейській комісії стверджували, що також допомагають ООН і Туреччині у спробі продовжити зернову угоду. Там зауважили, що організація відкрита для "вивчення всіх рішень".
На яких умовах Путін погодився продовжити цю "зернову угоду" – наразі невідомо.
Довідка! ООН і Туреччина у липні 2022 року виступили посередниками у Чорноморській зерновій ініціативі з Росією та Україною, щоб допомогти пом'якшити глобальну продовольчу кризу, яка погіршилася вторгненням Росії та блокадою нею українських портів. Відтоді цю ініціативу кілька разів подовжували.У Кремлі заперечили продовження "зернової угоди"
На заяву Ердогана миттєво відреагували у Москві. Прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков у коментарі пропагандистам заявив, що наразі російська влада не розглядає продовження "зернової угоди".
"Жодних заяв, що стосуються продовження "зернової угоди", з російської сторони не було", – сказав він.
Тому наразі достеменно невідомо, чи продовжуватиме Росія цю ініціативу, чи ні.
Раніше Росія хотіла продовжити "зернову угоду" в обмін на SWIFT
- Журналісти видання Reuters 13 липня повідомили, що генсек ООН Антоніу Гутерреш запропонував Путіну підключення дочірніх компаній російського сільськогосподарського банку до SWIFT в обмін на продовження "зернової угоди" з Україною.
- Так, влада Росії має намір відновити підключення російського агробанку "Россельхозбанк" до міжнародної платіжної мережі. У Євросоюзі відкинули можливість повернення російських банків до SWIFT.
- В ООН зазначили, що ця пропозиція буцімто дозволить нівелювати "серйозне занепокоєння Росії", а також продовжити постачати зернові продукти Чорним морем.
- Раніше "зернову угоду" продовжили до 17 липня 2023 року. Наразі невідомо до якої саме дати її хочуть подовжити.