Путін прибув з офіційним візитом у Монголію, де його мали б затримати

2 вересня 2024, 17:08
Читать новость на русском

Російський диктатор Путін усе ж прибув у Монголію з анонсованим візитом, передає 24 Канал. Ця країна мала би арештувати його, відповідно до міжнародного законодавства, та не стала цього робити.

Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва просив передати російського президента до Міжнародного кримінального суду (МКС). Монголія ратифікувала Римський статут МКС, тож депутати закликали виконати обов'язковий міжнародний ордер на арешт Путіна.

Дивіться також Що буде, якщо Монголія не заарештує Путіна

Що відомо про візит Путіна до Монголії

Російські ЗМІ повідомляють, що диктатор приземлився в Улан-Баторі.

Літак Путіна сідає у Монголії: дивіться відео

Швидко з'явилося офіційне відео зустрічі очільника Кремля з представниками Монголії. 

Путін сходить трапом в Улан-Баторі, його вітають і не затримують: дивіться відео

Поки що сторони не робили жодних заяв. Путін спокійно залишив аеропорт в оточенні десятка мотоциклістів.

Кортеж Путіна їде з аеропорту в Монголії: дивіться відео

Чому Путіна мають арештувати в Монголії

До Монголії Путіна запросив президент країни Ухнаагійн Хурелсух. Офіційна причина – участь в урочистих заходах, присвячених 85-річчю спільної перемоги радянських та монгольських збройних сил над Японією на річці Халхін-Гол. Було анонсовано, що сторони планують обговорити співпрацю Росії та Монголії, а також низку проблем на "міжнародному та регіональному рівнях". Ба більше, лідери країн нібито планують підписати низку двосторонніх документів.

Але візит до Монголії є першим для Путіна до країни, де ратифікували Римський статут. Із 2000 року Монголія є учасником Міжнародного кримінального суду, а у 2003 році – ратифікувала Римський статут. Відтак країна зобов'язана виконувати рішення МКС та затримати Путіна за ордером, який видали 17 березня 2023 року. Диктатора звинувачують у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії під час війни.

Раніше Путін не наважувався на такі візити. До прикладу, торік він не поїхав на саміт БРІКС у ПАР, адже країна зобов'язана була виконати вимоги Римського статуту. Також Путін не відвідував саміт "Великої двадцятки" в Індії.

У ЗМІ припустили, що диктатор отримав гарантії безпеки. Журналісти Bloomberg наголошують, що Монголія набуває все більшого значення як третя країна для сприяння торгівлі між Росією і Китаєм. Імовірно, Путін наважився на поїздку, бо Монголія не піде проти Китаю, а отже господар Кремля має гарантії безпеки від Пекіна.

В МКС закликали арештувати Путіна, коли він прибуде до Монголії. І пообіцяли, що розглядатимуть випадки "відмови від співпраці" з боку країн-підписантів Римського статуту, а ще повідомлятимуть Асамблею держав-учасниць, що може "вжити будь-яких заходів, які вважатиме доречними".

В МЗС України також сподівалися на арешт міжнародного злочинця.

Експерти припускають, що Путін під час зустрічі буде просувати російський трубопровід "Сила Сибіру-2" – запланований магістральний газопровід від родовищ російського Сибіру до Китаю. Він має пройти територією Монголії, але Китай не дуже зацікавлений у реалізації проєкту.