Для довгострокової війни проти України: Путін розширює програми мілітаризації молоді, – ISW
Попри цинічні заяви про нібито готовність до переговорів, Кремль продовжує планувати свої довгострокові військові зусилля в Україні. Диктатор розширює мережу програм військово-патріотичного виховання молоді в Росії й на окупованій території нашої держави.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на звіт аналітиків американського Інституту вивчення війни – ISW.
Читайте також Штурмовики з 18 років: як росіяни вербують до своєї армії молодь на окупованих територіях
Кремль розширює програму мілітаризації молоді
Напередодні Путін затвердив список з 4 доручень для уряду. До нього входить:
- розпорядження про створення й розвиток мережі військово-спортивних таборів для популяризації служби в армії серед молоді;
- розширення кремлівської програми "Дороги перемоги";
- створення онлайн-платформи для організації програм військово-патріотичного виховання російської молоді;
- переведення одного дитячого оздоровчого табору на цілорічний режим роботи.
Аналітики зауважили, що кремлівська програма "Дороги перемоги" спрямована на "виховання патріотичних почуттів у сучасних дітей та молоді". Вона пропонує безплатні екскурсії культурними й історичними місцями так званої військової слави Росії для дітей та молоді.
Раніше Кремль використовував військово-спортивні тренувальні табори "Авангард" для мілітаризації та індоктринації української молоді в російські культурні та історичні наративи та, схоже, розширює мережу цих і подібних таборів по всій Росії в рамках своїх довгострокових зусиль з формування збройних сил,
– зазначили в ISW.
Російська влада також готується розширити й підвищити статус інших молодіжних військово-патріотичних організацій, як-от "Юнармія", "Рух перших". Мета – мілітаризація російської молоді.
Окрім того, Путін використовує свою програму "Час героїв", аби призначити ветеранів війни проти України на державні посади та мілітаризувати російське суспільство загалом.
До речі, 20 грудня президент країни-агресора заявив, що Кремль буде розглядати 2025-й як "рік захисника вітчизни". Диктатор вказав на те, що має намір орієнтувати політичні й ідеологічні пріоритети Росії на ветеранів і подальшу мілітаризацію суспільства.
"Кремль, імовірно, має намір використовувати ці військово-політичні організації для заохочення та підвищення престижу військової служби серед російської молоді та суспільства, оскільки продовжує планувати свої довгострокові військові зусилля в Україні та можливі майбутні збройні конфлікти із західними країнами", – наголосили в Інституті вивчення війни.