"Україна обіграла Росію": Давидюк певен, що Москва захоче повернутися в зернові угоди
Росія заявила, що виходить з зернової угоди, за якою з України експортували збіжжя для інших держав. У такий спосіб Кремль сподівався "потопити" Україну, але дещо не вдалося.
За підтримки Туреччини та ООН Україна навіть після "виходу" Росії вирішила продовжувати експорт. Такі кроки в ефірі 24 каналу прокоментував політолог Микола Давидюк.
Також цікаво Тепер у них "бойове зерно", від якого тонуть "Адмірали": Зеленський у зверненні висміяв Росію
Україна повністю переграла Росію на її полі
При цьому, відзначає співрозмовник, до цієї співпраці ще навіть не запрошували НАТО. Мовляв, ООН може запропонувати Альянсу участь в експорті зерна. Тоді дуже цікавими будуть рефлексії Росії.
Росія не є одноосібним власником Чорного моря, тому ми можемо запрошувати всіх, кого хочемо. Україна переграла Росію. Давайте говорити чесно: "бавовна" в Севастополі та вихід Росії з зернової угоди при збереженні цієї угоди – це тактична перемога України,
– заявив Микола Давидюк.
За його словами, це геополітична, військова та дипломатична перемога одночасно. Україна в такий спосіб продемонструвала, що вміє обігрувати криваву імперію навіть на її полі бою.
"Зернова криза – це чисто вигадка Росії. Це зробила Росія. Ми показали світу, як можемо виходити з цього й зробили це. Так, буде важко. Та пройде кілька тижнів, можливо, місяць, і вони самі будуть проситися в зернову угоду", – переконаний політолог.
Відтак, переконаний він, росіяни просто блефують та намагаються нагнітати ситуацію. Вони як проти африканців використовують голод, щоб вони бігли в Європу та створювали міграційну кризу, так і проти українців пробують використати відсутність світла.
Як Україна тактично переграла Росію: дивіться відео
З Росією ніхто не рахується
Після рішення ООН, Туреччини та України пропустити 14 суден з зерном, переконаний наш співрозмовник, Росія вже нікому не потрібна. Вона може лише спробувати обстріляти турецьке судно.
Тоді вже в гру вступають або турецькі військові сили, або натівська оборона. Путін це розуміє. Туреччина інколи підігрує Росії, а інколи бувають випадки, що підігрує цивілізованому світу й діє як дуже відповідальний натівський партнер,
– зазначає Микола Давидюк.
Це демонстрація того, що Туреччина чудово вміє грати в геополітичні ігри, бути об'єктивною та потрібною світу. Саме цього й добивається Реджеп Ердоган.
"Чи буде він далі наживатися на Путіні? Так, буде. Він буде й надалі "доїти" його й за газ, і за нафту, і за карточки "Мір", і продавати супердорогу нерухомість у Туреччині. Зараз на росіянах турки так і наживаються", – підкреслює політолог.
Відтак турки з одного боку продають росіянам нерухомість утричі дорожче, а з іншого – допомагають Україні врятувати Північну Африку від голоду. Це на користь і нам, адже українці мають багато зерна, на яке є величезний попит у світі.
Якою буде реакція Росії
Політолог також переконаний, що Росія намагатиметься зірвати експорт зерна, який уже відбуватиметься без її угоди. Зокрема, пропонуватиме Туреччині нові схеми й угоди.
Втім, Туреччина буде розділяти це в різні кейси, як це свого часу робила Росія – "тут ми говоримо про газ, а тут – про тероризм". Так само й Туреччина буде казати: "тут ви нас збагачуєте, а тут ми працюємо з Україною",
– певен Микола Давидюк.
Щодо військового шляху – росіяни намагатимуться мінувати морські шляхи суден. Та якщо США й НАТО дадуть Україні спорядження для розміновування, це не стане великою загрозою.
"Ніколи ж не знаєш – копаєш яму для когось, а сам у неї можеш потрапити. Так само й з росіянами – розставляють міни, щоб знищити кораблі, які везуть зерно для Африки, а потім самі в них можуть потрапити", – заявив політолог.
Як наслідок їх може очікувати дуже багато "бавовни" на чорноморському флоті, з якого вже й так майже нічого не залишилося.
Росія зірвала зернові угоди
- У бухті окупованого Росією Севастополя зранку 29 жовтня відбулося декілька вибухів. Внаслідок цього, імовірно, пошкоджень зазнав новий флагман чорноморського флоту Росії "Адмірал Макаров".
- Після цього Росія оголосила про вихід з зернових угод. Здавалося б, між цими двома подіями нічого спільного, але росіяни знайшли "логіку", щоправда, абсурдну – заявили, що їхні кораблі "атакували з зерновоза".
- На рішення Кремля відреагував Президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що насправді Росія давно готувалася до зриву угод, але шукала приводу.
- Вже наступного ж дня ООН, Туреччина та Україна узгодили прохід 14 суден з українським зерном на 31 жовтня. Росії про це просто "повідомили".