Країни узгодили рух 16 кораблів зерновим коридором у Чорному морі. Такого рішення досягли 30 жовтня.

Цікаво Тепер у них "бойове зерно", від якого тонуть "Адмірали": Зеленський у зверненні висміяв Росію

12 кораблів рухатимуться на вихід, а 4 – на вхід. Наразі зерновози перебувають у територіальних водах Туреччини. Вони застрягли там після того, як Кремль вирішив зупинити дію угоди.

Додамо, що Україна, Туреччина та ООН погодилися провести інспекції 40 кораблів, які мають відправитися. Росію про це також сповістили.

Згідно з процедурами, усі учасники координують роботу зі своїми військовими та іншими відповідними органами, щоб забезпечити безпечний прохід комерційних суден у рамках Чорноморської зернової ініціативи,
– наголосили в ООН.

Як відреагували у Росії

Наразі офіційної реакції держави-агресорки на цю інформацію немає. Однак російські ЗМІ з посиланням на джерела в Кремлі повідомили, що "схвалені без Росії рішення ні до чого не зобов'язують". Що це означає – невідомо. Пропагандисти припускають, що Кремль:

  • пропускатиме кораблі після своїх заяв про зупинення угоди;
  • або "схвалить заходи", щоб заблокувати рух зерновозів.

До теми "Димова завіса" із зерна та брехні: чого прагне досягти Росія блокуванням українських портів

Чому Росія зупинила "зернову угоду"

Зранку 29 жовтня у бухті в окупованому Севастополі прогриміли вибухи. У результаті цього російські кораблі зазнали пошкоджень. До речі, серед них може бути й флагман Чорноморського флоту "Адмірал Макаров".

Окупанти одразу звинуватили в усьому Україну й навіть знайшли якісь "докази". То ж Кремль сповістив, що зупиняє дію "зернової угоди". Через це 30 жовтня рух зерновозів був заблокований.

Додамо, що росіяни неодноразово погрожувати розірванням угоди й шукали для цього різноманітні приводи. Наприклад, Владімір Путін вигадував байки про те, що вибухівку на Кримський міст підвіз зерновоз. Тому, мовляв, "зернову угоду" треба скасувати.

Це може вас зацікавити – хто стоїть за атаками на російський флот: відео