Путін втрачає контроль, зокрема над військовими, – експерт

7 жовтня 2018, 19:08
Читать новость на русском

Рівень довіри до Володимира Путіна серед росіян падає, і для цього не потрібні соцопитування. Однак Путін все одно продовжить воювати, тому що це вже від нього не залежить.

Про це 24 каналу розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Читайте також: Турецькі ЗМІ впізнали в підозрюваному в отруєнні Скрипаля резонансного кілера

"Росіяни думали, що Путін – стабільність надовго. Виявляється, що і за його влади може бути погіршення. І цей висновок прийшов одночасно в голову багатим москвичам і вбогим у провінціях Росії. А це поганий показник навіть для щасливого Путіна. Настає розчарування Путіним як вічним джерелом благодаті", – зазначає Небоженко.

За його словами, коли різні групи в російській владі почнуть конфліктувати та одна з них почне апелювати до населення, тоді росіяни вийдуть на вулицю. А поки Путін продовжить військові та інші підривні дії, тому що вони є непідконтрольними йому.

Воювати Путін все одно буде. Але це вже не з ним пов'язано. Коли Путін вторгся в Україну, його генерали відчули смак крові та грошей, зажадали нової війни. І Путін тепер є змушеним обґрунтовувати те, що відбувається, а не командувати. Він зараз говорить, що два полковника Боширов і Петров – просто цивільні особи, а кремлеботи не втручаються у діяльність Європи та США. Путіну доводиться говорити, що це не він. Але лідер так не може поводитися. Тому військові можуть піти на загострення. І це погано,
– наголосив Віктор Небоженко.

Водночас, політолог зауважив, що в Росії немає незалежної соціологічної структури. І падіння рівня довіри до Путіна пояснять погодними умовами та тимчасовим явищем. Соціологів викличуть в Кремль і до нового року знову будуть вражаючі цифри.

Нагадаємо, як повідомляє російський "Комерсант" з посиланням на результати опитувань "Левада-центру", рейтинг довіри росіян до Володимира Путіна знизився на 17% – тепер показник опустився до рівня 2013 року. Так, у 2017 році 75% опитаних росіян вважали, що Путін "цілком заслуговує" довіри. Натомість зараз таких – 58%.

На зміну поглядів росіян міг вплинути шок від контрасту передвиборних обіцянок з пенсійною реформою. Росіяни найбільше довіряють армії – 66%. Третє місце у рейтингу довіри після армії та президента отримують спецслужби та ФСБ – 50%. Церкві довіряють 48% опитаних.