Путіна "кинути" – не гріх: як і навіщо Ердоган вчергове втер носа Росії

11 липня 2023, 19:09
Читать новость на русском

Реджеп Ердоган не повідомив Москву про рішення щодо повернення командирів "Азовсталі" в Україну, тобто публічно "кинув" Владіміра Путіна. Він і раніше втирав носа російському диктатору, а зараз, коли його влада у Кремлі лише номінальна, – і поготів.

Про це 24 Каналу сказав ексспівробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов. Цим вчинком Ердоган поставив під сумнів так зване "особливе партнерство" з Росією, котрим так тішилися у Москві.

Дивіться також Вступ Швеції до НАТО: Туреччина погодилася розглянути заявку

"Ердоган, як і всі, побачив слабкість Путіна, подивився, як він себе поводив 23 –  24 червня під час заколоту, і подумав "а чого б мені його не "кинути". Тому що Путіна "кинути" – не гріх, його зараз усі "кидають", – мовив ексрозвідник Росії.

Підготовка до саміту у Вільнюсі

Реджеп Ердоган передусім приймав рішення, виходячи із національних інтересів, адже Туреччина у складі НАТО має певні зобов'язання. Але не виключено, що на нього могли тиснути сильніші партнери.

"На території Туреччини є військові бази Північноатлантичного альянсу, країна має американські кредити, тож не виключаю фактор тиску з боку учасників союзу. Тим паче, що Ердоган уже усіх "дістав" блокуванням Швеції, тож йому потрібні були "козирі" напередодні саміту", – пояснив Жирнов.

Ердоган публічно знехтував домовленостями з Кремлем: дивіться відео

"Козирі" Ердогана

Турецька республіка є світовим "геополітичним замком" та з'єднує Європу з Азією. Це економічно сильна країна, з потужним військовим комплексом, вбудована у НАТО і світову торгівлю, тому її роль у міжнародних процесах не варто недооцінювати.

"Є багато питань, які можна вирішити тільки за участі Туреччини, – саме це дає Ердогану суттєві "козирі", і він їх прекрасно розуміє. Тож погрози Путіна про вихід із "зернової угоди" виглядають досить жалюгідно за таких обставин", – прокоментував ексспівробітник КДБ.

Зверніть увагу! Зернова угода була укладена за посередництва Туреччини та ООН улітку 2022 року з метою розблокування роботи чорноморських портів та відновлення експорту українського зерна. Термін дії угоди спливає. Останнім часом офіційна Москва неодноразово натякала на те, що немає сенсу продовжувати договір.

Якщо Путін вийде із "зернової угоди", – вона відбудеться і без участі Путіна. Жирнов упевнений , що у російського диктатора не лишилось важелів впливу на ці процеси: у нього немає ані військового комплексу, ні армії, навіть реальної влади у нього немає.

Що відомо про звільнення командирів "Азовсталі"

  • 8 липня п'ятеро захисників "Азовсталі" повернулися додому з Туреччини. Там вони перебували після обміну з Росією 21 вересня 2022 року.
  • Реакція Росії була передбачуваною: речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що Туреччина та Україна начебто "порушили домовленості". Він поскаржився, що азовці мали перебувати у Туреччині до завершення війни, а Росію взагалі ні про що не попередили. 
  • Денис "Редіс" Прокопенко поспілкувався із журналістами та подякував кожному, хто боронить Україну. Він наголосив, що армія – це командна робота, тому далі командири "Азовсталі" продовжуватимуть допомагати в захисті нашої держави.