Експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко зауважив, що водночас для України ця подія є символічну. Адже полк "Азов" та його командири стали символом незламності України. І їхнє повернення підсилює політичну позицію України у світі. Особливо враховуючи те, що Росія претендувала на особливі взаємини з Туреччиною. Про це він розповів 24 Каналу.
До теми Повернення командирів "Азовсталі": посол розповів про домовленості України та Туреччини
Ердоган переслідує свої національні інтереси
А ось російський диктатор, на думку Жовтенко, в черговий раз вляпався в "чудову" історію. Адже він постійно розповідає, як його "водять за ніс". А цього разу його ще й добре смикнули за цей "ніс". Не дарма таким занепадницьким був настрій речник Путіна – Дмітрія Пєскова.
Пєсков був дуже сумний, коли розповідав про повернення "азовців" в Україну. Він говорив, що Росія розуміє, що, мабуть, на Туреччину натиснули, тому що вона є членом НАТО. Але все-таки, жалівся Пєсков, дуже не гарно, що Анкара не дотрималась зобов'язань,
– наголосив експерт з міжнародної безпеки.
Водночас потрібно розуміти, що Туреччина зіграла не в гру "підтримати Україну" та відтепер буде нашим "головним союзником". Ердоган переслідує свої національні інтереси. І саме тому він має стосунки з Росією. А також певною мірою допомагає Україні в цій війні.
Чому Ердоган вирішив піти проти Путіна: дивіться відео
Це відповідь Путіну
Поштовхом для Ердогана повернути "азовців" в Україну могло стати небажання Росії подовжувати "зернову угоду". В Кремлі останнім часом натякали, що вона втратила сенс і її не варто пролонговувати.
Однак не варто забувати, що Ердоган з самого початку позиціонував себе як один з авторів та архітекторів цієї "зернової угоди". Це вкладається в його бачення себе як регіонального лідера. І тому такий політик, як Ердоган, не міг не відреагувати на позицію Росії щодо "зернової угоди",
– зазначив Тарас Жовтенко.
В цьому сенсі повернення "азовців" в Україну стало "відповіддю" Путіну за те, що він дозволив собі зайвого. Адже росіяни згадують про "дотримання свого слова", коли вони мають на увазі когось іншого. Коли ж вони не виконують свої зобов'язання, то про це просто не згадують.
"І сумний Пєсков чомусь не говорить про те, що, мовляв, не гарно у стосунках між країнами не дотримуватись слова, яке дається", – підкреслив він.
Як в Росії відреагували на повернення захисників "Азовсталі" до України
- В американському Інституті вивчення війни зазначають, що повернення захисників "Азовсталі" до України спричинило потужну хвилю критики на адресу російської влади. Особливе обурення це викликало серед російських ультранаціоналістів.
- Раніше вони виступали проти рішення Кремля включити захисників "Азовсталі" до списків обміну полонених. Повернення "азовців" до України їх дуже розлютило, оскільки вони вірили, що українці перебуватимуть у Туреччині до закінчення війни.
- Ба більше, за інформацією з пабліків російських пропагандистів відомо, що звільнення "азовців" викликало "крайнє обурення" в окупаційних військах на фронті та завдало "колосальної шкоди" морально-психологічному стану російських загарбників.