Німецька техніка, яка має рекордні характеристики: як вона підсилює наших захисників

16 грудня 2022, 14:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Не так багато новітніх розробок можна назвати справді ідеальними. Та от Німеччина зробила все, щоб її техніка для артилерії була саме такою та мала рекордні показники.

У рамках спецпроєкту 24 канал спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідає цікаві факти про зброю, яка є в арсеналі ЗСУ. 

Читайте також Не дронами єдиними: яка турецька техніка допомагає ЗСУ

З 24 лютого українці суттєво його збільшили завдяки донатам. І для цього є безліч способів.

Так, Козацька Рада запустила благодійну ініціативу "За перемогу задонать!", у рамках якої робить збір для фонду "Повернись живим". Щоб долучитись до акції, потрібно зареєструвати на сайті код з акцизної марки, а Козацька Рада автоматично перераховує донат у розмірі 10 гривень.

Можливо, українці поповнять арсенал ЗСУ ще одним німецьким PzH 2000. Ця самохідна артилерійська установка вважається однією із найкращих систем у світі, адже може видавати по 10 пострілів на хвилину і при цьому метати снаряди на відстань до 40 кілометрів. Більше про її можливості – розповідаємо у матеріалі. 

Можливості Panzerhaubitze 2000

У 1990-х роках німці шукали ідеальні самохідні артилерійські установки. Та зрозумівши, що бездоганної зброї немає на ринку, вирішили створити свою. І в них це вдалось! Так найкращі інженери Німеччини розробили Panzerhaubitze 2000 (скорочено – PzH 2000).

Новенька артилерійська установка показала, що може стріляти на 34 кілометри у звичайному режимі. Це якщо йдеться про стандартні боєприпаси НАТО. Однак використовуючи активно-реактивні снаряди, гармата може діставати цілі і на відстані у 56 кілометрів. Це рекордні можливості для таких стволів.

Panzerhaubitze 2000 / Фото Збройні сили Німеччини

Хоча в російсько-українській війні і 34 кілометри – це вже чудова дистанція. Особливо, враховуючи той факт, що ворожі артилеристи працюють на відстанях у 18 – 24 кілометри – це ефективна робоча дальність їхньої ствольної артилерії.

До слова, через далекобійність, простоту використання та стандартизований 155-й калібр (і можливість використання різних снарядів) цю САУ вподобали й інші країни-партнери Німеччини:

  • Нідерланди,
  • Італія,
  • Угорщина,
  • Хорватія,
  • Греція,
  • Литва і багато інших.

А з початком повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави, до цього списку додалась і Україна.

До теми Нідерландська техніка в Україні: які можливості вона дає для ЗСУ

Тактико-технічні характеристики та особливості використання

Panzerhaubitze 2000 – одна з найважчих САУ у світі. Її вага нагадує параметри танка – цілих 56 тонн. 

Для обслуговування цієї гармати потрібно 5 людей: командир, водій, навідник і два заряджальники. Все ж таки темп стрільби в 10 пострілів на хвилину вимагає інтенсивної роботи персоналу.

Що стосується маневреності, то максимальна швидкість, яку може розвивати PzH 2000 – 60 кілометрів на годину. При цьому запас ходу у цієї САУ становить 420 кілометрів. Це доволі багато, зважаючи, що вона важить аж 56 тонн.

Та чимала вага як для САУ є й суттєвим недоліком, адже доволі проблематично транспортувати таку важку зброю. Далеко не кожен транспортний літак може потягнути на собі такий вантаж. Тож логістика тут обмежена хіба наземним транспортом.

PzH 2000 може перевозити наземний транспорт / Фото Міноборони Нідерландів

Технологічність та режими стрільби

10 пострілів на хвилину – це не постійний робочий режим PzH 2000. Таких показників може досягати лише досвідчений і тренований екіпаж.

Якщо ж говорити про стандартний робочий режим, то це 8 пострілів на хвилину. Однак режими бувають різні. До прикладу, є можливість випускати по 20 снарядів впродовж 20 хвилин, а у шквальному темпі PzH 2000 видає 3 постріли всього за 9 секунд. Однак інтенсивність атаки залежить від завдань та специфіки ведення бою.

Цікаво Не лише точні, але й потужні: які переваги американської техніки для артилерії

Броня цієї САУ стандартна, як і в усіх пускових установок такого класу. Вона захищає від куль стрілецької зброї, гранатних та артилерійських осколків, а у деяких випадках може захистити екіпаж і від касетних боєприпасів.

Оснащений PzH 2000 всіма потрібними засобами захисту. Зокрема, кулеметом, лазерними далекомірами, щоб визначати дистанцію, нічними прицілами для ефективного ведення бою в темний час доби. А для глухої ночі в наявності є тепловізори.

PzH 2000 складно транспортувати на великі відстані / Фото Збройні сили Німеччини

Технологічності в цієї САУ достатньо. Система управління вогнем дозволяє реалізувати режим ураження однієї цілі одночасно 3 або 5 снарядами завдяки внесенню поправок при кожному пострілу. Бортовий компʼютер машини сам вираховує траєкторію польоту та балістичні показники для кожного боєприпасу. Завдяки цьому ворог не зможе вирахувати вогневу позицію нашої артилерії, адже снаряди падають одночасно з різних напрямків.

Ну і, звичайно ж, автоматизовані системи спрощують PzH 2000 націлювання і процес пристрілки. Це не дає шансу ворогу зорієнтуватися.

З вихідного положення у бойове САУ можна привести всього за 3 хвилини. І точно так само зібрати її після закінчення роботи.

На що здатна PzH 2000: дивіться відео

Такі далекобійні артилерійські установки сьогодні дуже потрібні на озброєнні ЗСУ. Адже в артилерійських дуелях перемагає той, хто може завдавати ударів із більшої відстані. Тож чим більше таких САУ стоятиме на озброєнні українських артилеристів, тим легше вони зможуть знищувати російських окупантів.

Підтримуйте Збройні Сили України разом із мужнім брендом Козацька Рада, що втілює велич козацького духу та звитяжну історію нашого народу. Разом і до перемоги!