Більше про потужний арсенал України 24 канал спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідає у спецпроєкті "Зброя перемоги". Герой нового випуску – техніка з Туреччини.
Читайте також Нідерландська техніка в Україні: які можливості вона дає для ЗСУ
А щоб її було ще більше, кожен українець став волонтером та активно наближає перемогу своїми донатами. Козацька Рада також долучається до допомоги ЗСУ. Бренд запровадив благодійну ініціативу, завдяки якій вже зібрали 2,6 мільйона гривень.
Поки ж усі українці є надійним тилом для наших захисників і захисниць, розповідаємо про Kirpi – турецького бронетранспортера, який захищає військових ЗСУ своєю потужною бронею на полі бою.
Історія створення та броня Kirpi
Турецька компанія ВМС працює над цим бронетранспортером ще з 2009 року. Отримавши контракт на розробку БТР, уже в 2014-му інженери показали перші результати. І вже тоді Kirpi мав чималі переваги серед техніки свого класу.
Цей бронетранспортер виготовлений із врахуванням усіх сучасних вимог. Крім цього, Kirpi ще й має броню класу MRAP, тому здатен захистити екіпаж від мін, засідок та саморобних вибухових пристроїв.
Kirpi є на озброєнні багатьох країн світу / Фото Збройні сили США
Всередині машина має безліч елементів для полегшеного використання та підвищення ефективності. GPS-система, камера заднього огляду, автоматична система пожежогасіння – такі характеристики можуть здаватися звичними, адже ми щоденно користуємося подібними у повсякденному житті. Однак далеко не кожен військовий бронеавтомобіль обладнаний ними.
А для зручності ведення вогню Kirpi має 4 амбразури для стрілецької зброї, а також 4 куленепробивні вікна. Всередині можуть вміщатися 12 десантників у повному бойовому спорядженні, тож це доволі місткий броньовик.
Kirpi вміщає 12 осіб екіпажу / Фото ВМС
Озброєння та модифікації
На даху Kirpi передбачене місце для кулемета. За замовчуванням стоїть зброя з калібром 7,62 або 12,7. Але в залежності від потреб та специфіки виконання завдань його можна обладнати навіть протитанковими засобами чи системами з дистанційним керуванням.
В цьому й полягає головна перевага турецького БТР – технологічність Kirpi. Бронетранспортер може інтегруватися практично з усіма сучасними бойовими модулями.
Цікаво Не лише точні, але й потужні: які переваги американської техніки для артилерії
Розробники врахували, що це – бронетранспортер, відтак його головне завдання – доставка піхоти на поле бою і прикриття вогнем, а не робота в якості танка. Проте залишили можливість для військових поекспериментувати з оснащенням. Адже Kirpi бувають у різних модифікаціях: є версії 4х4 або 6х6.
Серед видів цього бронетранспортера:
- командирські,
- штабні,
- медичні,
- евакуаційні та багато інших.
Турецький БТР має чимало модифікацій / Фото Вікіпедія
Попри те, що характеристики броні та озброєння у них різні, двигун у всіх цих моделей однаковий. Турбодизельний "звір" на 375 кінських сил, що працює в парі зі 6-ступінчатою коробкою передач. А це робить турецього "їжака" швидким і надзвичайно маневреним броньовиком.
Варто знати Техніка із німецькою якістю і точністю: як новітня розробка допомагає ЗСУ
Kirpi має понад 7 метрів у довжину, більше як 3 метри заввишки, і трохи більше 2,5 у ширинку. Попри такі габарити і вагу в не менше 18 тонн, цей БТР може розганятися до 100 кілометрів на годину.
Більше про потужність Kirpi дивіться у відео:
Отже, такі бронетранспортери – це хороше посилення для наших Збройних Сил. Адже завдяки таким броньовикам українські військові можуть швидко та безпечно долати великі відстані на фронті, працювати на передовій і навіть здійснювати наступальні дії.
А враховуючи, що Kirpi мають протимінний захист – це саме те, що вкрай необхідне ЗСУ, щоб вибивати російських окупантів із нашої землі.