Ракет дійсно небагато, – Жданов про те, як боротися з новою тактикою російських обстрілів

25 березня 2023, 16:26
Читать новость на русском

Російська армія продовжує кошмарити українців нічними обстрілами. З усіх боків на територію нашої держави летять "Шахіди" та авіаційні ракети класу "повітря-земля".

Натомість з ракетами усе дуже туго, "Калібри" не застосовуються. Про це військовий експерт Олег Жданров сказав у стрімі на своєму ютубі, повідомляє 24 Канал.

Зверніть увагу Нова загроза для України: чому Росія використовує авіабомби замість ракет, та як їм протистояти

Як боротися з керованими бомбами

Жданов констатував: на жаль, у Росії також є можливість зробити звичайну авіаційну бомбу плануючою. Характеристики приблизно такі самі, як у бомб GLSDB, що нам передають США. Висота скидування – від 10 до 14 кілометрів. Дальність планування – до 70 кілометрів.

Саме такою зброєю ворог атакував Сумщину вночі 24 березня. Десять винищувачів здійснили пуск 11 керованих бомб та однієї ракети Х-31П по області. 

Нагадаю, що Х-31П протирадіолокаційна ракета, що призначена для знищення радіолокаційних станцій систем ППО середнього й дальнього радіуса дії. Навіть така ракета була застосована. Наскільки я розумію, з 11 бомб усі досягли своїх цілей. Нове завдання наших Повітряних сил – навчитися збивати ці плануючі бомби,
– наголошує військовий експерт.

За словами Жданова, найбільш ефективний спосіб боротьби з цими бомбами є зенітно-артилерійські системи (кулемети й гармати) й тактичні засоби ("Тунгуска", "Шилка", "Гепард").

Противник удосконалюється

Крім того, ворог атакував Кривий Ріг "Шахідами". Зафіксовано п'ять прильотів з шести.

Зважаючи на результат, на жаль, ворог також навчається. Програмування польотів "Шахідів" вдосконалюється. Вони вивчають райони можливого розташування наших систем ППО і стараються програмувати політ на мінімальних висотах і обирати маршрут так, щоб він був у мертвій зони наших радіолокаційних станцій,
– пояснив Жданов. 

Так, з оголошенням повітряної тривоги потрібно покладатися на сили й засоби, які розташовані на місцях.

Жданов про те, як боротися з керованими бомбами: дивіться відео

В ОК "Південь" попередили про високу загрозу удару з моря

  • Корабельне угруповання ворога в Чорному морі на ранок 25 березня зменшено до 10 одиниць. Попри це, залишається висока ракетна загроза.
  • Як зауважила речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк, надводні ракетоносії завели в пункти базування. Вона попередила, що на бойовому чергуванні залишаються 2 підводних ракетоносії. Загальний залп "Калібрів" там може бути до 8 ракет.
  • Тому загроза ракетної небезпеки залишається досить високою. Перед цим ворог активно дорозвідував цілі. Гуменюк припускає, що росіяни можуть економити "Калібри", оскільки це високоточна зброя, яку можуть застосовувати по конкретних цілях.