Разумков вважає, що Україні потрібен закон про лобізм

27 травня 2021, 16:48
Читать новость на русском

Джерело:

"НВ"

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що відносини між великим бізнесом та державою потрібно урегулювати. Хорошим механізмом чого міг би бути закон про лобізм.

Як приклад успішного співжиття бізнесу і держави без зловживань Разумков назвав США. Він зазначив, що закон, який діє у штатах варто б взяти на озброєння. 

Тим часом Закон про доступне житло для українців почав діяти: що він передбачає

Закон про лобізм

Спікер Верховної Ради вважає, що закон про лобізм в Україні дозволить врегулювати "слизькі питання", щоб усе було за законом.

Він наголосив, що підтримує контакти із представниками великого бізнесу. Якщо це буде передбачати закон і якщо у таких контактах немає корупційної складової, то, на його думку, це нормально. Оскільки у діалозі з суспільством, влада відповідає і вирішує насущні питання.

Це так званий відкритий лобізм або відкрита співпраця органів державної влади з бізнесом. У нашому розумінні лобізм – це погано, гарний приклад є у Сполучених Штатах Америки,
– додав Разумков.

Що таке лобізм, лобіювання?

Це цілеспрямований легальний або нелегальний вплив на представників державної влади та місцевого самоврядування. Спрямований він від імені іншої особи, організації або групи. Мета лобіювання – закріпити власні інтереси чи інтереси клієнтів в управлінських рішеннях.

Дані з Вікіпедії

Голова Верховної Ради додав: треба боротися з олігархізацією. "Про це ми багато з вами говорили ще навіть до того, як я потрапив до стін Верховної Ради. Тут позиції не змінилися… Усі повинні слідувати закону і правила повинні бути одні для всіх", – зазначив Разумков.

Законопроєкт про деолігархізацію: що відомо

  • Одним із кроків упорядкування впливу великого бізнесу на політику в Офісі Президента та в РНБО називають деолігархізацію, яку необхідно провести.
  • Володимир Зеленський 15 квітня під час засідання Ради нацбезпеки й оборони ініціював створення нового законопроєкту про статус олігарха в Україні. Президент зауважив, що наразі питання деолігархізації є одним з пріоритетних в державі.
  • 27 травня ЗМІ опублікували текст законопроєкту щодо олігархів. Згідно з документом олігархом є людина, яка одночасно бере участь у політичному житті, має значний вплив на ЗМІ та здійснює контроль значної за обсягом господарської діяльності.
  • Офіційного тексту документу наразі немає.