Чи зможуть орендарі в Україні поступово викуповувати житло: ось що про це відомо
Українська фінансова житлова компанія спільно з міжнародними партнерами розглянула перспективи впровадження моделі Rent-to-Own. Мовиться про викуп житла орендарем.
Суть схеми Rent-to-Own полягає в тому, що орендар вносить щомісячні платежі. Частину він віддає на оренду, а частину – на викуп житла, розповідає 24 Канал, посилаючись на пресслужбу Укрфінжитла.
Зверніть увагу Будівництво приватного будинку: як отримати дозвіл і не мати проблем у майбутньому
Що відомо про програму Rent-to-Own
Власник сплачує внески, поки триває оренда. Увесь цей період житло належить власнику чи компанії, яка пропонує послугу. Після завершення терміну оренди, якщо орендар виконав усі умови, він стає власником.
Як зазначає пресслужба Укрфінжитла, ця модель відкриє нові можливості для тих, хто не має достатнього початкового внеску для іпотеки.
Голова правління Укрфінжитла Євген Мецгер зазначив, що модель Rent-to-Own є популярною в Європі, зокрема для певних соціальних категорій. Тому в Україні внутрішньо переміщені особи змогли б скористатися послугою за нижчою ставкою. На етапі викупу програму могли б поєднати з єОселею (ставка 3% чи 7% на термін до 20 років).
Проте для впровадження Rent-to-Own в Україні треба створити правову базу, запровадити гарантії, а також залучити фінансову підтримку від держави або міжнародних партнерів.
Де з'явилася модель Rent-to-Own
Механізм уперше запровадили у Великій Британії. Він залишається там популярним і досі.
У 2024 році пошуковий запит rent to own в Google у Великій Британії зріс на 63%. Інтерес до цього механізму також збільшився – на 13% за останній рік.