ТЦК хочуть реформувати: Веніславський сказав, що мається на увазі
Ідея про реформу ТЦК і переведення центрів комплектування у підпорядування Міноборони існує давно – відтоді, як сталася низка скандалів з ТЦК. Федір Веніславський пояснив, що питання цієї реформи вже перезріло, його порушували з десяток разів.
Про це пише 24 Канал з посиланням на Радіо NV. Також Веніславський сказав, що майбутні зміни у роботі ТЦК і СП стосуються лише військового командування. Про якусь масштабну реформу поки не йдеться.
Дивіться також Активні бої під Покровськом, ворог атакував навіть на цивільній техніці: огляд і карти ISW
Навіщо передавати ТЦК у відання Міноборони
Зараз територіальні центри комплектування підпорядковуються Сухопутним силам. Змінити це та підпорядкувати їх МО – абсолютно логічно, на думку Веніславського.
Питання про необхідність зміни підпорядкування ТЦК і СП під політично вищий рівень є вже перезрілим. Нам говорило військове командування, що вони це питання розглядають і будуть вирішувати,
– розповів нардеп.
На комітетах його ставили вже десяток разів перед керівництвом Міністерства оборони, керівництвом Збройних Сил України, головнокомандувачем, начальником Генерального штабу. А все тому, що наявна вертикаль підпорядкування ТЦК і СП "не зовсім відповідає реальній структурі сектору безпеки та оборони, кадрове забезпечення якого повністю на сьогодні практично здійснюється ТЦК СП".
Веніславський пояснив: окрім Сухопутних військ, є ціла низка інших родів і видів військ Збройних Сил, комплектування яких має забезпечувати командування Сухопутних військ, якому підпорядковується командування ТЦК і СП. Окрім цього, є ДПСУ, Нацгвардія, ГУР, "тобто ціла низка інших військових формувань, які також комплектуються через в тому числі мобілізаційні заходи".
До того ж Міноборони формує мобілізаційну політику, тому таке перепідпорядкування буде ефективним. А взагалі слід перейти на суто рекрутингову систему комплектування Збройних сил і інших складових сектору безпеки й оборони. Утім, точно не в короткостроковій перспективі.