Резолюція Європарламенту зобов’язала негайно звільнити ув'язнених через політику

24 травня 2012, 20:00
Читать новость на русском

Відтак, Європарламент офіційно закликав Україну звільнити Тимошенко, Луценка та тих, хто потрапив за ґрати з політичних мотивів. Парламент ЄС ухвалив резолюцію щодо Києва.

Європейський парламент знову заявляє про свою стурбованість з приводу судових процесів стосовно колишніх та нинішніх високопосадовців, які не були приведені у відповідність до європейських стандартів - справедливі, прозорі та незалежні. Європейський парламент закликає негайно звільнити усіх ув'язнених з політичних мотивів, зокрема і лідерів опозиції.

Європарламент також закликав політиків з країн ЄС, які приїдуть на матчі Євро-2012, провідати ув’язнених лідерів опозиції та публічно висловити свою позицію щодо ситуації в Україні.

Сам факт резолюції провладних регіоналів не турбує — вони бачать позитив вже у тому, що у тексті документу замість терміну "політичні в'язні" звучить "засуджені за політичними мотивами".

"В черговий раз, незважаючи на намагання української опозиції і їх політичних союзників в Європі, не вдалося їм навішати на Україну ярлик, що в Україні є політичні в'язні. Це резолюція, перш за все, конструктивна, в ній є багато елементів позитивного схвалення того, що відбувається в Україні, і негативного схвалення”, — сказав народний депутат з Партії регіонів Леонід Кожара.

"Зараз іде дискусія, якою є резолюція — трошечки кращою, трошечки гіршою, трошечки жорсткішою, трошечки м’якішою. Насправді треба вести мову, що це в принципі ганьба для держави, для країни, якщо по ній приймається резолюція. Чому не прийнято резолюції по Словаччині, по Польщі чи по Чехії? Чому вона приймається по Україні? Сам факт прийняття резолюції - це вже оцінка тому, що відбувається в державі", — сказав екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Вимоги, викладені у резолюції Європарламенту для української влади, не нові, каже перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський. Втім додає, їх візьмуть до уваги.