В ОПУ прокоментували висновки Венеціанської комісії щодо кризи КСУ

11 грудня 2020, 21:02
Читать новость на русском

Після Володимира Зеленського рішення Венеціанської комісії щодо Конституційного Суду прокоментував і заступник голови його Офісу Михайло Подоляк. У своєму коментарі він взявся вихваляти президента, мовляв, комісія повністю підтримала його позицію.

Венеціанська комісія дуже швидко й змістовно відреагувала на звернення Президента України Володимира Зеленського з проханням оцінити ситуацію. Про це заявив Михайло Подоляк, передає 24 канал.

До слова Зеленський прокоментував рекомендацію Венеціанської комісії щодо КСУ

Висновки Венеціанської комісії абсолютно практичні, їх можна брати й імплементувати буквально по пунктах. Підтримано позицію президента про те, що за умисні порушення при декларуванні у великих масштабах повинна бути реальна кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі,
– підкреслив заступник голови ОПУ.

Крім того, він виділив ще два пункти, в яких Венеціанська комісія буцімто підтримала позицію Володимира Зеленського. Вони стосуються реформування самого Конституційного суду, а також щодо того, що КСУ повинен схвалювати виключно обґрунтовані рішення й не може виходити за межі своїх конституційних повноважень.

"Венеціанська комісія дуже чітко розписала, які рішення можуть бути схвалені. Наприклад, це стосується недопущення конфлікту інтересів з боку суддів, уточнення порядку схвалення рішень, гласного формату роботи Конституційного суду. Все це може й має бути реалізовано досить швидко", – резюмував Михайло Подоляк.

Коротко про рішення комісії:

  • Венеціанська комісія 10 грудня схвалила рішення щодо конституційної кризи в Україні. У ньому комісія рекомендувала Україні змінити законодавство щодо Конституційного Суду.
  • Зокрема, радять передбачити міжнародну підготовку суддів щодо конституційності питань перед їхнім призначенням, а також дещо ускладнити процес визнання норми закону неконституційною.
  • Останнє положення передбачає, що коли судді дійшли такого висновку, то повинні запросити підтвердження Великої палати за запитом президента або парламенту.
  • На це рішення ще раніше відреагував президент Володимир Зеленський. Він пообіцяв, що при підготовці судової реформи в Україні обов'язково врахують позицію Венеціанської комісії.