Рішення про відмову Саакашвілі у статусі біженця політично помилкове, – експерт

25 жовтня 2017, 14:32
Читать новость на русском

Заява Юрія Луценка про те, що Саакашвілі відмовлено в статусі біженця і його можна депортувати – це політика. Таке рішення помилкове і політично, і технологічно.

Таку думку сайту "24" висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

За словами політолога, в заявах Луценка спочатку про підготовку держперевороту з боку опозиції, а потім про відмову Саакашвілі в статусі біженця простежується бажання депортувати екс-главу Одеської області. Інакше, говорить Бала, не видно логічного зв’язку в цих двох заявах.

Якщо Луценко зробив ці заяви на якихось емоціях, то це дивно, враховуючи його досвід як політика. Ця заява лежить у політичній, а не правовій площині. Можливо, це певний спосіб показати Державній міграційній службі правильне рішення щодо Саакашвілі,
– вважає Віталій Бала.

Водночас, на думку експерта, рішення про відмову в статусі біженця Саакашвілі помилкове і політично, і технологічно. Як зазначає політолог, складається враження, що хтось із клубу прихильників Саакашвілі у владі намагається підняти рейтинги екс-губернатора і його політсили.

З точки зору політичного опонування серйозних проблем з боку Саакашвілі немає. Але такі дії влади щодо нього викликають суперечливі емоції громадян. І при правильній технологічності вибудовування та правильному позиціонуванні Саакашвілі може ці суперечливі емоції перетягнути на свій бік, зводячи їх до негативного ставлення до влади,
– переконаний Віталій Бала.

24 жовтня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у Державній міграційній службі України є всі заяви, щоб екстрадувати екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. У ДМСУ підтвердили, що мають підстави для екстрадиції Саакашвілі, а Апеляційний суд Львівської області виніс остаточне рішення у справі про так званий "прорив" Саакашвілі, в якому визнав екс-президента Грузії винним у незаконному перетині українсько-польського кордону у пункті пропуску "Шегині – Медика" 10 вересня.

Читайте також: До бар’єру: акції протесту – початок парламентських виборів?