Провокації попри перемир'я: як минув рік режиму тиші на Донбасі
Біля окупованої Горлівки російські бойовики вчергове провокують українських військових. Однак на Сході України вже рік триває оголошений президентом Володимиром Зеленським режим тиші й припинення вогню.
Російські найманці на передовій не припиняють обстрілювати позиції наших захисників. Бойових втрат хоч і вдвічі менше в порівнянні з аналогічними періодами 2019 та 2020 року, але все одно до миру на Донбасі ще далеко.
До теми Усе було сплачено високою ціною, – у ТКГ підсумували рік "перемир'я" на Донбасі
"Перемир'я і режим тиші – це коли не відкривають вогонь. Можна це назвати спробою режиму тиші, бо були благородні спроби президента та влади, але в Росії та у підконтрольних їй формуваннях інше бачення", – сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
За 2021 рік Україна втратила 45 воїнів
Фактично перші місяці "перемир'я" на Сході хоч і не були повністю спокійними, але обстрілів таки поменшало. Втім, за рік режиму всеосяжної тиші українська армія втратила 45 воїнів. Ще 163 отримали поранення. Порушень в штабі Об'єднаних сил нарахували приблизно 2 тисячі.
Читайте також Найгірший день для Путіна, – Жданов пояснив загострення на Донбасі
Експерти кажуть, що повного припинення вогню чекати було не варто і рік тому. Це через те, що Росія не вважає себе стороною конфлікту й навіть не намагається виконувати зобов'язання.
"Ми самі оголосили і самі припинили (перемир'я – 24 канал). Особливо в перший період, коли почалися реальні обстріли та втрати, які не можна було терпіти. Ми зазнали втрат та були змушені відкривати вогонь, щоб захистити військових", – зазначив військовий експерт Олег Жданов.
Захисники відпочили від активних дій Росії
На думку представника ОРДЛО у Тристоронній контактній групі Сергія Гармаша, хоч повного затишшя на Донбасі не досягли, але врятували життя не одного українського військового. Крім того, армія встигла зміцнити позиції, а наші захисники – відпочити від активних військових дій.
Попри все, загострення протягом 2021 року було не єдине. Наприклад, у лютому, коли Рада національної безпеки та оборони вела санкції проти телеканалів Віктора Медведчука.
Перемир'я врятувало багато життів. У першому півріччі ми мали 50 врятованих. Тому це було ефективним. Однак треба було спочатку розуміти, що перемир'я – це не мир,
– сказав Сергій Гармаш.
Мир на Донбасі залежить від підтримки інших країн
З початком війни Україна не раз оголошувала перемир'я – шкільні, великодні, хлібні чи то різдвяні. Однак завжди його порушували російські найманці. Але водночас це дало змогу уникати масштабних загострень. І з іншого боку – Україна показує світові свою готовність до встановлення миру на Донбасі.
Як минув рік режиму тиші на окупованих територіях: дивіться відео